/ / Kā atrast labu terapeitu

Kā atrast labu terapeitu

Divas trešdaļas no depresijas slimniekiem navpiedzīvo nozīmīgu atvieglojumu no antidepresantiem. Par laimi jauni pētījumu rezultāti var palīdzēt uzlabot viņu ārstēšanu. Lielais izmēģinājums Apvienotajā Karalistē atklāja, ka antidepresantu kombinācija ar kognitīvās uzvedības terapiju (CBT) ir daudz efektīvāka depresijas uzņemšanā nekā tikai tabletes.

Pētnieki izraudzījās 469 pacientus arpret ārstēšanu izturīga depresija vienam no diviem ārstēšanas veidiem: vien antidepresanti vai antidepresantu un CBT kombinācija. No tikai tablešu grupas, 22 procenti ziņoja par simptomu samazināšanos pēc sešiem mēnešiem. Savukārt 46 procenti pacientu, kuri tika ārstēti ar zāļu un terapijas kombināciju, ziņoja par simptomu samazināšanos. Ne tikai tas, bet labvēlīgais efekts tika saglabāts divpadsmit mēnešos.

Cilvēkiem, kuri savukārt saskaras ar deguna idejuterapija, CBT nav nekas tāds kā noguris klišeja, kas visu laiku pavado dīvānā, neaptver savus sapņus vai izpēta savu bērnību. "CBT ir īslaicīga, mērķtiecīga ārstēšana, kas koncentrēta uz šeit un tagad," paskaidroja Dorothea Lack, Ph.D., Amerikas Psiholoģijas asociācijas biedrs un privātprakses psihologs Sanfrancisko. "Terapeits strādā ar pacientu, lai pārstrukturētu negatīvas domāšanas modeļus un apgūtu labākus prasmju apguve." Pacienti aktīvi piedalās ārstēšanā, un terapeiti parasti vada mājas darbus (kas varētu būt jebkas no žurnālistikas, lai plānotu pozitīvu darbību nedēļā), cerot, ka tas tiks apspriests nākamajā sesijā. "Ideja ir tāda, ka sesijas balstās uz sevi, lai palīdzētu pacientiem izstrādāt instrumentus, kas viņai vajadzīgi, lai pārvaldītu viņu pašu," skaidro nepilnības. "Bet īpašās sesijas būs atkarīgas no indivīda."

Lai vislabāk izmantotu CBT, ir svarīgi atrast terapeitu, ar kuru jūs jūtaties ar klikšķi. Šeit ir iesākts.

Saņemiet atsauksmi
Ja jūs lietojat antidepresantus, jautājiet savam ārstamizrakstījis ārsts CBT apmācītam terapeitam, kuru viņš vai viņa iesaka. "Priekšrocība darbā ar terapeitu, kurš jau strādājis ar ārstu, ir tas, ka viņiem var būt vieglāk sadarboties

Pievērs uzmanību: