/ / Kas ir normāls periods?

Kāds ir Normāls periods?

PERIOD JAUTĀJUMI: vannas istabas stendos

Bieži uzdotie jautājumi:


1. Man nav normāla laika. Katru tik bieži es neesmu saņēmis savu periodu - un es esmu ne stāvoklī. Vai tas ir normāli?
Nelietojiet satraukt, ja jūsu cikls nav nemainīgslaiks. "Daudzas sievietes izlaidušas vismaz vienu periodu gadā," saka Mary Jane Minkin, M.D., asistents un ginekoloģijas klīniskā profesore Yale Universitātes Medicīnas skolā. "Tas vienkārši nozīmē, ka jūs mēnesī neesat ovulējies." Visticamākais iemesls: stress, kas var traucēt hormonu izdalīšanos, kas izraisa ovulāciju.

Bet, ja jūs nesaņemat periodu no šī brīža līdzpavasara pauze - un jūs noteikti neesat vaļā - skatiet savam ārstam, Minkins saka: "Ja jūs" pārtraucat ovulāciju, tādi apstākļi kā policistiskā olnīcu sindroms [hormonu nelīdzsvarotība, ko raksturo testosterona pārprodukcija] vai vairogdziedzera traucējumi. Kad mēģināt iestāties grūtniecības stadijā, doc var dot Jums zāles, kas stimulēs jūsu olnīcas.

2. Es vienmēr saņemu caureju tieši pirms sava laika. Vai esmu normāls?
Ah, otra plūsma. Kā parasti tas ir bruto, premenstrualālo caureju var vainot par prostaglandīnu - ķīmisku vielu, kas izdalās jūsu periodā. "Tas slēdz jūsu dzemdes sienas [kas izskaidro krampjus], kā arī jūsu zarnas," saka Minkins. "Daži cilvēki rada vairāk prostaglandīna, bet citi ir tikai jutīgāki pret to." Bet ir izārstēt: pop ibuprofē pāris dienu vai divas pirms jūsu perioda sākuma. "Zāles traucē organisma ķīmiskās vielas ražošanai," saka Minkins.

3. Dažas dienas mana plūsma ir tik smaga, ka es asiņoju caur tamponu - un manus džinsus. Vai esmu normāls?
Ja jūs vienu reizi atainojat CSI tiešu skatuves ainuMinkins saka, ka tas nekas nav jāuztraucas. Bet, ja tas notiks vairākus mēnešus pēc kārtas, 10 galonu plūsma varētu būt endometriozes pazīme (kad dzemdes oderējums izaug līdz iegurņa dobumam) vai fibroids, muskuļu audzēji, kas aug uz dzemdes sienām. Abi apstākļi var izraisīt neauglību, ja tos neārstē, tādēļ jūsu ob-gyn pārbauda to. Viņa "visticamāk, pasūtīs ultraskaņu, kā arī asins analīzi, lai pārliecinātos, ka Jums nav anēmijas riska. Dzemdību kontroles tabletes var piedāvāt atvieglojumu, taču smagos gadījumos jūsu doc ​​var noteikt ķirurģiju, lai mainītu dzemdes oderējumu vai nogrieztu asinsrites ar audzējiem.

4. Es atzīmēju starp periodiem. Vai tas ir normāli?

Analizējiet uztveršanu. Mēs "nemaz nerunājam Rorschach testu - tikai ņemiet vērā, kad un cik daudz jūs atkal asiņojat. "Normal spotting notiek midcycle un ilgst apmēram dienu," saka Loren Frankel, MD, no Palmetto Women's Health in Mount Pleasant, South Carolina. Bet ja jūs būtībā kļūst otrais periods katru mēnesi vai, ja nāk ar asiņošanu smagi krampji, jums varētu būt olnīcu cistas. Ultraskaņa var palīdzēt jūsu ārstam diagnosticēt problēmu. Cistas bieži vien iziet atsevišķi, bet dažos gadījumos to novēršanai ir nepieciešama operācija.

Pievērs uzmanību: