/ / 5 periodu krampju tipi, kas signālu varētu radīt nopietna problēma

5 periodu krampju tipi, kas signālu var izraisīt nopietna problēma

perioda sāpes vairāk nekā pms

Jums varētu būt: dzemdes fibroids. Šie labdabīgi augi rodas no muskuļu dzemdes sienas vai ārpus tās. Tas, kas tos izraisa, ir neskaidrs, bet fibroīdi ir ļoti populāri, jo īpaši sievietēm viņu trīsdesmitajos un četrdesmitajos gados. Faktiskās sāpes, ko jūs jūtat, ko Dweck apzīmē kā "no diagrammām", var izraisīt iekaisums vai arī vienkārši fibroda nospiešana pret dzemdi.

Ko darīt: Reģistrējieties ar savu ob-gyn un pastāstiet viņai savusimptomi, iesaka Dweck. Viņa, iespējams, darbosies ar dažiem skenēšanu, kas var identificēt, vai jums ir fibroids, un labāk noteikt, vai jums vajadzētu noņemt. Tas būs atkarīgs no daudziem faktoriem, tostarp no tā, kur tas atrodas un cik tas ir liels (šie bīgeri var būt tik mazi kā pogas un lieli kā greipfrūti). Tajā pašā laikā, tā kā fibroīdi ir jutīgi pret estrogēnu, kontracepcijas tablešu Rx iegūšana var palīdzēt atkārtoti sākt sāpes.

vairāk par pms

Jums varētu būt: iegurņa iekaisuma slimība (PID), nopietna dzemdes, olnīcu un / vai olvadu infekcija. Neārstēts STD, piemēram, hlamīdija vai gonoreja, abiem kuriem bieži nav simptomu, parasti izraisa PID. "Tas ir sava veida indolent sāpes, un tas parasti nav asas vai dusmīgs, bet tas nav ērti," saka Dweck. Un, kad jūs saņemat savu periodu un jūsu parastās krampji iet notiek, sāpes no PID jutīsies vēl sliktāk.

Ko darīt: Veiciet tikšanos ar savu ob-gyn pronto. Lai gan PID parasti nav ārkārtas situācija, saka Dweck, tavs dokuments vēlēsies tev pārbaudīt, lai uzzinātu precīzu iemeslu un nokļūtu pret antibiotikām pēc iespējas ātrāk. Infekcija ir pilnīgi izārstējama, bet, ja tā nav pārāk ilga, rētas audi var veidoties jūsu reproduktīvajā traktā un sajaukt ar auglību.

Iztukšojiet šos maksts, nedariet un nedariet:

perioda sāpes vairāk nekā pms

Jums varētu būt: olnīcu vērpes. Ovīrusa vērpes notiek, kad kaut kas (piemēram, cista) izraisa jūsu olnīcu vēršanos, nomierina savu asins plūsmu, saka Dweck. "Tas ir īpaši intensīvs, savādāks sāpju veids un patiešām ārkārtas ārkārtas situācija," viņa saka, tas varētu izraisīt funkcijas zudumu šajā olnīcā.

Ko darīt: Augstu piespiestu to uz ER. Ārsti vēlēsies veikt ultraskaņu un citu skenēšanu. Ja tie diagnosticēs vērpes, jums būs nepieciešama neatliekama laparoskopiska (a.k.a., minimāli invazīva) operācija, lai to atkārtotu. "Dažreiz olnīcu var atslēgt un izglābt, tomēr, ja olšūna izskatās melna vai nav dzīvotspējīga, to vajadzētu noņemt," saka Dweck. "Par laimi, ovulācija un estrogēnu ražošana pārņems otru ovāriju, ja tas notiks."

perioda sāpes vairāk nekā pms

Jums varētu būt: endometriozes stāvoklis, kas izraisa dzemdes audu migrāciju uz citiem orgāniem, piemēram, olnīcām un olvadām, kur tas ir saistīts. Laika gaitā bēgošie audi var attīstīties labdabīgās cistās. Saskaņā ar American College of Obstetrics and Gynecologists domājams, ka līdz 10 procentiem sieviešu ir endometriozes, lai gan diagnosticēšanai var būt nepieciešami vairāki gadi, jo lielākā daļa sieviešu uzskata, ka viņu krampji ir normāli. "Šī veida sāpes var patiešām traucēt ikdienas darbībām," saka Dweck. Un atkarībā no tā, kur tas atrodas jūsu iegurnī, tas var padarīt seksu sāpīgu. (Iepirkties NaturaLove smērvielu veikalā Women's Health!)

Ko darīt: Skatiet savu ārstu un izziņojiet simptomus. Viņa, visticamāk, jums ieplānos attēlveidošanas testus un sniegs jums priekšstatu par jūsu iespējām. Tā kā endometrija audi ir hormonāli jutīgi, iekšķīgi lietojamie kontracepcijas līdzekļi vai citi hormonālie līdzekļi var samazināt sāpes. Bet vienīgais veids, kā patiesi diagnosticēt endometriozi, ir veikt laparoskopisku operāciju, kuras laikā jūsu dokuments var mēģināt noņemt pēc iespējas vairāk audu. (Diemžēl tas var atgriezties.)

perioda sāpes vairāk nekā pms

Jums varētu būt: nepareizi piestiprināts varš (nehormonāls) IUD. Pirmajos trīs mēnešos pēc tam, kad jūsu ob-gyn ievieto šo mazo T formas ierīci dzemdē, daži krampji tiek uzskatīti par normāliem, kamēr jūsu ķermenis pielāgo.

Ko darīt: "Ja tas ir noturīgs vai jauns pēc tam, kad navproblēma ar IUD, tas prasa pēcpārbaudes eksāmenu un, iespējams, ultraskaņu, lai nodrošinātu labu stāvokli, "saka Dweck. Izredzes ir, ka nav kaut ko nopietni nepareizu. Bet jūsu M.D. pārbaudīs lietas un pielāgos tā atbilstību, un jūsu krampji vajadzētu atvieglot.

Pievērs uzmanību: