/ / Ko teikt, ja kāds draugs pārliecina, ka viņai ir garīga slimība

Ko teikt, ja kāds draugs pārliecina, ka viņai ir garīga slimība

kā reaģēt uz mentāla slimību

Kad kāds uzticas tev par garīgoslimība, pareizā atbilde bieži ... nav atbildes vispār. "Pirmais solis, lai palīdzētu, ir tikai klausīšanās, bez jebkādiem pārtraukumiem vai spriedumiem," saka Betsijs Švartzs, M.S.V., Nacionālās uzvedības veselības padomes priekšsēdētāja vietnieks (viņa strādā arī ar psihiskās veselības pirmo palīdzību). Pēc tam uzziniet, ko un ko nevar teikt.

Tūlīt pat
Nekad nevelciet kāda atklāsmi ar ieteikumiem (pat ja viņi ir labi nodomi), piemēram, "Vienkārši mēģiniet būt laimīgam" vai "Vai jūs varat to izkustināt?"

Tā vietā atzīstiet, ka esat viņu dzirdējis. Atbildiet ar "Šķiet, ka pēdējā laikā jums ir bijis grūti." Vai arī "Paldies, ka dalījāties ar mani. Tam vajadzēja būt daudz drosmes runāt."

Uzdot, kā jūs viņu varat atbalstīt un piedāvā palīdzību (bērnu pieskatīšana terapijas laikā, pārņemšana veļas mazgātavā vai pārtikas preču iepirkšana), bet automātiski neuzņemas jūs zināt, kas viņai ir vajadzīgs.

Vēlāk
Pārbaudiet, kā viņa dara bet neveido katru sarunu par viņas slimību. Runājot par ikdienas lietām (grāmatas, ziņas, jūsu iepazīšanās dzīvi), redzams, ka jūs to redzat kā vairāk nekā diagnozi.

Skaties savus vārdus. Izvairieties no aizvainojoša žargona, piemēram rieksti, psihopāts, vai neprāts gadījuma sarunās. Strādājiet, lai pārdomātu savu domāšanu un atdalītu cilvēku no stāvokļa, piemēram, sakot, ka "persona, kas dzīvo ar depresiju", nevis "nomākta persona".

Uzziniet cik vien iespējams par viņas traucējumiem. Psihiskās veselības pirmās palīdzības klases (atrodiet vienu no mentalhealthfirstaid.org) mācību, kā iedrošināt cilvēkus meklēt profesionālu palīdzību un noteikt un risināt krīzes situāciju.

Šis raksts sākotnēji tika publicēts 2016. gada maija numurā Sieviešu veselība, tagad ir pieejami kiosks. Iet uz mūsu Garīgās veselības informēšanas centru, lai iegūtu vairāk satura, kā tas ir, un lai uzzinātu, kā jūs varat palīdzēt salauzt stigmati, kas saistīta ar garīgajām slimībām.

Pievērs uzmanību: