/ / Vai tabletes var padarīt jūs nomāktu?

Vai tabletes var padarīt jūs nomāktu?

dzimstības kontrole

Pill ir diezgan freakin 'lieliski: Tas novērš grūtniecību, palīdz atvieglot PMS simptomus un var pat dot jums skaidrāku ādu. Bet jauns pētījums norāda, ka var būt saistība starp hormonālajām kontracepcijas metodēm, piemēram, tableti un depresiju.

Saskaņā ar pētījumu, kas tika publicēts American Medical Association Psihiatrijas Vēstnesis, hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošana, īpaši pusaudžiem, bija saistīta ar turpmāku antidepresantu lietošanu.

Lūk, galā: Pētījumā tika apskatīta vairāk nekā viena miljons sieviešu vecumā no 15 līdz 34 gadiem, kuri lietoja kādu no dzimstības kontroles veidiem un sekoja veselības stāvokļa rezultātiem 13 gadus. Kopumā viņi atklāja, ka sievietes, kas lieto hormonālās dzimstības kontroles metodes (ieskaitot tableti, hormonālos IUS, maksts gredzenos un hormonālos plāksterus), visticamāk, radīsies antidepresantiem, un līdz pētījuma beigām būs depresijas diagnoze, salīdzinot ar sievietēm, kas izvēlējās nehormonālas dzimstības kontroles iespējas (prezervatīvi, diafragmas vai vara IUS).

Tātad, ja jūs būtu jāuztraucas? Nu, ir svarīgi atzīmēt, ka šī saite ir tikai korelācija - tas nenozīmē, ka tabletes vai citas hormonālas BC formas iemesls depresija. Bet, apsverot, cik sieviešu pētījumā bija iesaistīti, ārstiem jāpievērš liela uzmanība Ņujorkas Touro Medicīnas koledžas asistenta Niket Sonpalam M.D.

Tomēr tas nenozīmē, ka ir pienācis laiksgrāvis jūsu go-to dzimstības kontroles metode. "Viens no numuriem ir tas, ka jums ir ļoti atklāti sarunāties ar savu ārstu, lai pārliecinātos, ka viņi ir informēti par šo saiti," viņš saka. "Ja lietojat tableti, jums vajadzētu meklēt tādas lietas kā izmaiņas garastāvoklī un depresijas pazīmes, piemēram, miega izmaiņas un enerģijas un apetītes trūkums."

Pierakstieties Sieviešu veselības jaunajā biļetenā, lai tas notiktu, lai iegūtu populārākos stāstus un veselības mācības.

Otrkārt, ja Jums ir bijusi depresija vaitrauksme (vai nu personīgi, vai jūsu ģimenē), jūsu gyno jāzina par to. Ja Jums jau ir paaugstināts depresijas risks, var būt labāka izvēle nekā hormonālo dzimstības kontrole. Šis dialogs ar ārstu ir jādara atvērts, jo īpaši, ja jūs esat pirmreizējs lietotājs, saka Sonpal.

Katru reizi, kad sākat jaunu dzimstības kontroles metodi,dažu nedēļu laikā, lai pārliecinātos, vai jūsu ķermenis labi reaģē, jums ir jāplāno sekot līdzi dokumentam. "Ja jūs, kā pacients, sākat redzēt jebkādus depresijas simptomus, jums jādodas pie ārsta un jāapspriež iespējas," viņš saka.

Apakšējā līnija: Vairāk nekā jebkas no šiem atklājumiem uzsver vajadzību sazināties starp jums un jūsu gyno. Pārliecinieties, vai regulāri veicat pārbaudi par savu fizisko stāvokli un Garīgā veselība.

Pievērs uzmanību: