/

ģenētiskā pārbaude

Runājot par ģenētisko testēšanu, cilvēki, kuriem irnoteiktas slimības ģimenes anamnēze, piemēram, krūts vēzis, parasti ir tās personas, kuras izvēlas to izdarīt. Bet tas nav Kim Henke gadījums: viņai bija vienkārši interesanti uzzināt, ko viņas ģenētika varētu viņai pateikt par savu veselību un viņas nākotni. Un, ja viņas gēni bija tīri, viņa zināja, ka viņai būtu nedaudz miera prāts.

34 gadus vecais izlēma iziet ģenētiskopārbaudot pirms gada, pēc tam, kad uzzināju, ka tas bija samērā pieņemams un vienkāršs. "Cilvēki domā, ka izmaksas ir milzīga barjera," saka Kim. "Un, ja jums nav ģimenes vēstures, jūs neatbildīsiet vadlīnijām, kas jūsu veselības apdrošināšanai ir noteiktas, lai to aptvertu. Es neesmu kandidāts, lai vispār apdrošinātu. Bet es devos caur Color Genomics, un tas bija tikai $ 250. "

Kimam, asins analīzes vai iecelšanas navnepieciešams. "Es burtiski devos uz tīmekļa vietni, es pasūtīju komplektu, viņi to nosūtīja man," viņa saka. "Kad tas nāca, ir kāda veida mēģene, un jūs vienkārši iespīdat caurulī, un pēc tam jūs to aizverat, nav adatu un nosūtiet to atpakaļ uz tām. Viņi var analizēt jūsu DNS caur siekalām. Tas nebija vieglāk. "Labās ziņas: Kimam ir bijusi negatīva ietekme uz gēnu mutācijām.

Kima pārbaudījums meklēja 30 gēnus savā DNS (šieir standarta gēni Color Genomics testi), cenšoties noteikt, vai viņai ir tādas mutācijas, kas viņai palīdzētu izprast viņas risku attiecībā uz krūts, olnīcu, kolorektālo, melanomu, aizkuņģa dziedzera, kuņģa un dzemdes vēža ārstēšanu.

Lai gan Kim bija diezgan skaidrs, viņai nebūtujebkura iedzimta vai ģimenes gēnu mutācija, pārbaude arī pārbaudīja viņas risku sporādisku vēža izraisītu vēzi, kas rodas no spontānām mutācijām, kas uzkrājas jūsu dzīvē novecošanas, dzīvesveida vai vides dēļ. Nezinot, ko viņa gribētu uzzināt, Kim paturēja pārbaudes procesu sev.

"Es neteicu savai ģimenei, ka es negribējuuztrauc viņu, "viņa saka. "Bet arī mums nav visu šo slimību vēstures, tāpēc es zināju, ka viņiem būtu kāda jūtaties kā:" Kāpēc jūs to darāt? "Pēc tam es viņiem pastāstīju, kad es beidzot testēju negatīvi. "

Neskatoties uz to, ka nav ģimenes anamnēzē vēzis,Kim vēl arvien nervozēja, kad viņas testa rezultāti atgriezās. "Pēc tam, kad veicat ģenētisko pārbaudi, jūs saņemat e-pastu, kurā teikts:" Jūsu rezultāti ir, "viņa saka. "Un tad ir tas brīdis, kad jūs vienkārši panikas veids, vai ne? Tāpēc es domāju, ka ar sievietēm, kurām ir ģimenes anamnēzē vēzis, viņiem vienkārši jāapzinās, ka tas tā ir. Jums ir jākļūst emocionāli sagatavoties šim e-pastam. "

Tagad Kim saka, zinot, ka viņa nav ģenētiskikas ir predisponēta vēzim, ir ļāvusi viņai pievērsties dzīvesveida faktoriem (piemēram, regulāri izmantot un ēdot labi), kas palīdzēs samazināt viņas vidējo vēža risku. Saskaņā ar Nacionālā vēža institūta datiem, vidējā sieviete savā dzīves laikā ir saslimusi ar 12% krūts vēža risku, un sievietes, kurām ir ģenētiskās mutācijas, veido tikai 10% no visiem krūts vēža gadījumiem.

Kopumā Kim ir laimīgs, ka viņa nolēma nokļūtpārbaudīts. "Mums visiem tagad ir piekļuve šai tehnoloģijai, un tā ļauj saprast jūsu slimības risku," viņa saka. "Tātad, ja es varētu veikt ģenētisko testu, kas varētu man pateikt, ja man ir lielāks risks, kāpēc es to nedarītu?"

Šis ir trešais no trim sērijāmWomensHealthMag.com raksti, kas izveidoti sadarbībā ar Bright Pink, valsts bezpeļņas organizāciju, kas koncentrējas uz krūts un olnīcu vēža profilaksi un agrīnu diagnostiku jaunām sievietēm. Lasiet pirmos divus rakstus šeit un šeit. Sērija iezīmē "Izpētīt savu ģenētiku", kas ir Bright Pink resurss, lai palīdzētu sievietēm saprast visu, kas jāzina par ģenētisko testēšanu.

Pievērs uzmanību: