/ / Krūts vēža resursu centrs: fakti, kas jāzina

Krūts vēža resursu centrs: fakti, kas jāzina

1 Paredzēts, ka 2007. gadā tiks diagnosticēti 178 480 jauni invazīvas krūts vēža gadījumi. Apmēram 40 405 sievietes mirs no krūts vēža 2007. gadā. Krūts vēzis ir visizplatītākā vēža vieta sievietēm un otrais galvenais sieviešu vēža izraisītās nāves cēlonis.

2 Piecu gadu relatīvais izdzīvošanas līmenis lokalizētajam krūts vēzim ir palielinājies no 72 procentiem 1940. gados līdz 98 procentiem šodien. Ja vēzis ir izplatījies reģionāli, tomēr līmenis ir 81 procents, bet sievietēm ar vēzi, kas izplatās uz attālajām ķermeņa daļām, šis rādītājs ir 26 procenti.

3 Izdzīvošana pēc krūts vēža diagnozes turpina samazināties pēc pieciem gadiem. Dzīves ilgums desmit gados un pēc tam arī ir atkarīgs no posma, un labākā izdzīvošana vērojama sievietēm ar agrīnās stadijas slimību.

4 Pazīstami ar estrogēnu saistītie riski krūts vēža attīstībai ir agrīnas menstruācijas (12 gadu vecumā vai jaunāki); vēlīnā menopauze (pēc 55 gadu vecuma); un nav ilgstošas ​​grūtniecības vai pirmā bērna pēc 30 gadu vecuma.

5 Vairāk nekā 80 procenti biopsiju krūts patoloģiju nav izārstējušas, bet jebkuru krūts vienību jānovērtē ārsts. Jaunas, mazāk invāzijas biopsijas procedūras atļauj krūts audu noņemšanu ārsta vai radiologa birojā.

6 Dažkārt var būt nepieciešama vairāk nekā viena mammogramma, lai novērtētu novirzes. Vispārīgie papildu mamogrāfijas iemesli ietver filmas skatījumus, kuriem ir neskaidrs un / vai atšķirīgs viedoklis, ko pieprasa radiologs.

7 Daži mammogrāfijas centri spēj nodrošināt tūlītēju mammogrammas interpretāciju. Šis pakalpojums var palīdzēt novērst trauksmi, ko rada gaidīšanas dienas, lai dzirdētu jūsu rezultātus. Tajā pašā apmeklējuma laikā var tikt pieprasītas arī citas nepieciešamās filmas.

8 Gada risks, ka 70 gadus veca sieviete, kam ir diagnosticēta krūts vēzis nākamajos 10 gados, ir divas līdz trīs reizes lielāka nekā 40 gadus vecā sieviete, un viņai ir aptuveni četras reizes lielāks risks, ka viņš mirs no krūts vēža. nākamie 10 gadi.

9. Daži krūts vēža gadījumi ir mutācijas rezultāts BRCA 1 vai 2 gēnos, kurus var mantot no ģimenes locekļa. Iedzertais krūts vēzis veido aptuveni piecus līdz desmit procentus no visa krūts vēža. Daži izmainīti gēni, kas saistīti ar krūts vēzi, ir biežāk sastopami dažās etniskajās grupās. Sievietēm ar izmainītu gēnu, kas saistīta ar krūts vēzi un kuriem ir krūts vēzis vienā krūtī, ir palielināts krūts vēža attīstības risks citā krūtī. Šīm sievietēm ir paaugstināts olnīcu vēža attīstības risks, un var būt paaugstināts risks saslimt ar citiem vēža veidiem.

10 Pacientiem ar krūts vēzi ir pieejami dažādi ārstēšanas veidi. Daži ārstēšanas veidi ir standarti, un daži tiek pārbaudīti klīniskajos pētījumos. Pašlaik tiek izmantoti četri standarta ārstēšanas veidi: ķirurģija, staru terapija, ķīmijterapija un hormonu terapija.

Uzziniet vairāk par krūts vēzi:
Diagnoze
Ārstēšana
Profilakse
Ekspertu jautājumi un atbildes
Jautājumi Uzdot
Dzīvesvietas padomi

Šo saturu nodrošināja Nacionālais sieviešu veselības resursu centrs

Pievērs uzmanību: