/ / Ko katrai sievietei vajadzētu zināt par toksisku šoku sindromu

Ko ikvienai sievietei vajadzētu zināt par toksisku šoku sindromu

Toksiskā šoka sindroms (TSS): Tā ir dzīvībai bīstama slimība, no kuras mēs visi esam ieplānoti, lai tiktu nobijies, bet vēl reti domā par to, ja vien tas nav ziņās. Tur bija 24 gadus vecais modelis Laurens Vasseris, kurš pirms dažiem gadiem zaudēja savu kāju TSS un 13 gadus vecā britu meitene, kas nomira pāris mēnešus atpakaļ no slimības. Brīnišķīgi (un reti) stāsti, lai būtu pārliecināti, bet kādam vidējam galam jāzina, lai paliktu drošībā? Šeit ir galvenie punkti, lai aizsargātu sevi ar.

Tas nav tikai cēlies ar tamponiem
Toksisks šoks rodas, ja toksīni (ko ražodaži Staphylococcus baktēriju celmi) iebrūk ķermenī, izraisot pēkšņu paaugstinātu drudzi, izsitumus un citas dzīvībai bīstamas komplikācijas. Un, pat ja pusi no TSS gadījumiem var attiecināt uz tamponu (tajā esošās šķiedras uzņem šīs baktērijas un izraisa to augšanu), to var izraisīt arī citas atklātas brūces, piemēram, skrāpšana vai bugu kodums, saka Diana Hoppe , MD, ob-gyn, kas atrodas Encinitas, Kalifornijā.

Tas tiešām tiešām reti
Padomājiet par visiem cilvēkiem, kurus jūs zināt, kuri lietotamponiem vai tiem ir bijusi griezta uz ķermeņa. (Tātad, visi.) Pagājušajā gadā ASV tika ziņots tikai par 26 TSS gadījumiem, saskaņā ar slimību kontroles un profilakses centriem. "Visos manos prakses gados es nekad neesmu redzējis TSS gadījumu," saka Hoppe. Tas ir ārkārtīgi maz ticams, ka jums vai kādam, kas jums zināms, būs TSS, bet tas nenozīmē, ka jums nevajadzētu darīt to, ko jūs varat, lai samazinātu savu mazo risku.

Simptomi var būt līdzīgi gripai
Pēkšņa augsta drudža parādīšanās (vairāk nekā 102 grādi)vemšana, caureja, izsitumi (īpaši uz plaukstām vai kāju zolēm), muskuļu sāpes, zems asinsspiediens, galvassāpes - visi šie simptomi ir toksisks šoks. Tā kā infekcija izplatās ātri (un var izraisīt tādus jautājumus kā orgānu mazspēja, samazināta asins plūsma un pat nāve), vislabāk ir iekļūt ārsta statā, ja jums ir aizdomas, ka kaut kas ir izslēgts, saka Hoppe.

Izpildiet 4-8 stundu noteikumus
"Esmu redzējis daudz sieviešu, kuras ir aizmirsušasnoņemt savus tamponus tik ilgi, cik nedēļu vai divas, un viņiem nav toksisks šoks, "saka Hoppe. "Tātad tev būs labi, ja tu to aizmirsīsi nomainīt 12 stundas? Droši vien. Bet ieteikums ir astoņas stundas, lai būtu drošībā. "(Ja jūs gulējat ilgāk par astoņām stundām, izmantojiet spilventiņu). Tāpat ir ieteicams izmantot zemāko absorbcijas tamponu un saglabāt visas ādas ievainojumus tīru, neatkarīgi no tā, vai esat tikai bija operācija vai nodarbojas ar nelielu griezumu. Viena pēdējā piezīme: ja iepriekš esat piedzīvojis TSS, jūs varētu būt nosliece uz atkārtotu līguma noslēgšanu, tāpēc tērzējiet ar savu ārstu, pirms atgriežat tamponu vagonā.

Pievērs uzmanību: