/ / 8 gadus vecai meitenei tika izsniegta medicīniska marihuāna par viņas epilepsiju

8 gadus vecai meitenei tika izsniegta medicīniska marihuāna par viņas epilepsiju

Drīz vien 8 gadus vecā meitene Meksikā būs pirmais pilnvarots marihuānas pircējs savā valstī.

Meksikas valdība pieļauj izņēmumu attiecībā uz Marihuānas aizliegumu Gracielai Elizaldei, kas katru dienu piedzīvo 400 epilepsijas lēkmes, Associated Foreign Press (AFP) ziņojumi.

Valdība paziņojumā paziņoja, ka tas atvieglos dokumentus, kas vajadzīgi, lai importētu kaņepju eļļu Gracielai, kas, domājams, palīdzēs viņai konfiscēt.

Graciela nav runājusi kopš teikt "mommy", kad viņai bija mazāk nekā 2 gadus vecs - un viņa joprojām valkā autiņbiksītes. Viņai pat ir veikta smadzeņu operācija, lai palīdzētu mazināt krampjus, taču nekas nav darbojies.

Bet, kamēr marihuāna pamazām kļūst par medicīnas instrumentu (un vairāk nekā 20 ASV valstis to ir legalizējušas medicīniskai lietošanai), vai tas patiešām ir drošs pret 8 gadu vecumu?

Parasti tā ir, teica Seta Ammermana, M.D., klīniskā profesore Stanfordas universitātes Pediatrijas nodaļā pusaudžu zāļu sadalē.

Ammerman norāda, ka ir daudz aktīvusastāvdaļas vai ķīmiskas vielas marihuānā (sauc par "kanabinoīdiem"). Kannabinoīds, ko parasti lieto bērniem un krampjiem, sauc par kanabidolu (CBD). Tas nav psihoaktīvs, tas nozīmē, ka pēc uzņemšanas bērns nespēs paaugstināties.

Ammerman saka, ka ir ļoti maz klīniskopētījums par medicīniskās marihuānas lietošanu jebkādiem nosacījumiem, taču ASV pašlaik notiek pētījumi par marihuānu kā pret epilepsiju.

Virdžīnijas Sadraudzības universitātes pētnieki tomēr ir atklājuši, ka daži kanabinoīdi var spēlēt lomu spontāno epilepsijas lēkmju kontrolē.

Ammerman arī citē neliela vecāku ziņojuma rezultātus, kas publicēti žurnālā Epilepsija un uzvedība, kas konstatēja jauktu rezultātu bērniem ar epilepsiju, kuri ieņēma marihuānu: dažiem bērniem pēc uzņemšanas vispār nebija krampju; citi samazināja krampjus.

Bērni parasti lieto marihuānu kā kaņepju eļļu, saka Ammermans, un tas parasti tiek aromatizēts tāpat kā šķidrās antibiotikas bērniem, lai padarītu to garšu labāk.

Bet bērna dozēšana ir grūts, jo turtiešām nav daudz ko turpināt. "Medicīnas marihuānas ambulance ieteiks dot devu," viņš saka, "bet vecākiem parasti ir jāstrādā ar to, lai atrastu to, kas vislabāk darbojas."

Protams, tāpat kā ar jebkuru medikamentu, tur ir aiespēja tas varētu nonākt nepareizās rokās. Ammerman saka, ka pētnieki nezina, ka kāds bērns, kurš nejauši uzņemas CBD, negatīvi ietekmē bērnus, bet apgalvo, ka Kolorādos bērni ir bijuši ļoti daudz bērnu, kas nonāk ER pēc ēdiena vai dzeramā THC (ķīmiskās vielas, kas atbild par marihuānas augšanu).

Graciela tēvs Rauls Elizalde pastāstīja AFP ka ģimene ir apmierināta ar apstiprinājumu, piebilstot, ka zāles ir "mūsu pēdējā cerība".

"Mēs vēlamies samazināt krampju skaitu no 400 dienām uz vienu," viņš saka. "Mēs ceram, ka viņa varētu kļūt neatkarīgāka, lai viņa varētu staigāt un runāt un ēst pati par sevi."

Pievērs uzmanību: