/ / 9 lietas, kas ietekmē jūsu krūts vēža risku

9 lietas, kas ietekmē Jūsu krūts vēža risku

Jūs esat dzirdējuši statistiku - vienu no astoņiemsievietes viņas dzīves laikā diagnosticēs krūts vēzi. Bet tas stat jums nepierāda, ka jūsu krūts vēža risks, iespējams, atšķiras no jūsu labākā drauga, jūsu kolēģa un pat varbūt jūsu māsas. Tātad jūs zināt tava risks? Šeit ir deviņi faktori, kas jāpatur prātā, novērtējot savu slimības attīstības iespējamību.

Jūsu svars

Liekā svara vai aptaukošanās risks var palielināt jūsu riskukrūts vēzis ir par 30 līdz 60 procentiem. Kāpēc Estrogēns tiek ražots tauku šūnās; jo vairāk tauku šūnu jums ir, jo vairāk estrogēnu jūsu ķermenis izsūknē-un papildu estrogēna var izraisīt audzēju augšanu.

Jūsu vidukļa izmērs

Tas nav tikai svarīgākais skalas skaitlis; kur jūs veicat papildu mārciņas, ir arī nozīme. Nesen veikts pētījums no British Medical Journal ka vissvarīgākais faktorspalielinot sievietes pēcmenopauzes krūts vēža izredzes ir, ja un cik daudz viņas svārku izmērs ir palielinājies kopš viņas divdesmitajiem gadiem. Kāpēc svārku izmērs? Pētījumi liecina, ka paaugstināta riska cēlonis ir īpašs svars, kas tiek pārvadāts pa vidu.

Jūsu treniņš

Uzturēšanās aktīvajā situācijā var mazināt risku vairākās valstīsceļi. Pirmkārt, tas darbojas kā dabisks pretiekaisuma un imūnsistēmas pastiprinātājs. Turklāt tas var pazemināt glikozes un insulīna līmeni asinsritē, un tas var palīdzēt organismam iznīcināt estrogēnu vēža novēršanas ceļā. Pētījumi arī atklāja, ka pat augsta riska sievietes, kurām ir BRCA mutācijas, var gūt labumu no viņu aktivitātes palielināšanas. Eksperti iesaka orientēties stundas dienā vismaz četras vai piecas reizes nedēļā.

Jūsu dzeramā ieradumi

Vairākos pētījumos ir saistīts palielināts alkohola līmenispatēriņš ar lielāku krūts vēža risku. Pagājušajā gadā veiktie pētījumi atklāja, ka dzeršana gados starp pirmo periodu un pirmo grūtniecību jo īpaši var palielināt slimības risku. Diemžēl, eksperti uzskata, ka vairāk jūs pieklauvāt, jo augstāks ir jūsu risks.

Jūsu diēta

Pieaugošs pētījumu skaits liecina, ka griešanasarkanā gaļa un patērē vairāk augu izcelsmes pārtikas, var palēnināt vēža šūnu augšanu. Augu spēks nāk uz šo: krustvīni veggies (domāju, ka auksts laika izvēli, piemēram, Briseles kāposti un ziedkāposti) zemāks iekaisums un var palīdzēt līdzsvarot estrogēnu. Un krāsaini sarkanbrūnie produkti, piemēram, burkāni un tomāti, tiek apgādāti ar karotinoīdiem, kas ir saistīts ar zemāku krūts vēža risku. Jūsu cukura un piena tauku satura ierobežošana var arī palīdzēt jums saglabāt aizsardzību. Lasiet vairāk par labākajiem (un sliktākajiem) pārtikas produktiem krūts vēža profilaksei.

Jūsu gēni

Sievietes, kurām ir BRCA1 vai BRCA2 mutācijasgēniem ir ievērojami paaugstināts mūža risks saslimt ar krūts vēzi nekā sievietēm, kas nav mantojuši šos defektus gēnus. Bet tur ir vēl viens nesen identificēts gēns, par ko jāuztraucas, jo īpaši jaunākām sievietēm. Pētnieki secināja, ka sievietēm līdz 40 gadu vecumam mutācijas PALB2 gēnā var izraisīt krūts dziedzera vēža risku no astoņām līdz deviņām reizēm, salīdzinot ar sievietēm tajā pašā vecuma grupā bez mutācijas. Ja krūts vēzis sākas jūsu ģimenē, pastāstiet savam ārstam par testēšanu. Uzziniet vairāk par krūts vēzi un savu ģenētiku.

Jūsu ģimenes vēsture

Pat ja jums nav krūts vēža gēnaSaskaņā ar American Cancer Society teikto, ka krūts vēzis, kam ir krūts vēzis, vienkārši ar pirmās pakāpes radinieku (t.i., jūsu mamma, māsa vai meita) ar krūts vēzi, aptuveni divas reizes pārsniedz jūsu iespējamību diagnosticēt arī kādu dienu. Un, kam ir divi pirmās pakāpes radinieki ar slimību, trīskāršojas jūsu risks. Ja nu apraksta savu ģimeni, sazinieties ar savu ārstu un uzziniet, vai esat kandidāts agrākām un / vai stingrākām skrīninga metodēm.

Jūsu rase vai etniskā piederība

Kamēr krūts vēzis streiko sievietes visu etniskoSaskaņā ar nesen veiktu pētījumu, melnās sievietes ir par 40 procentiem vairāk saslimušas no slimības nekā viņu baltās kolēģes. Eksperti nav pārliecināti, kāpēc, bet ir dažas teorijas. Daži pētījumi liecina, ka melnās sievietes, iespējams, saņem vairāk agresīvas krūts vēža formas, savukārt citi pētnieki uzskata, ka atšķirība var pastāvēt, jo viņiem ir ierobežota piekļuve visaugstākās kvalitātes pārbaudēm un medicīniskajai attīstībai. Neatkarīgi no jūsu etniskās izcelsmes, veic regulāras pašpārbaudes, saņemiet ikgadēju mammogrammu un uzstājieties par labāko ārstēšanu.

Toksīni jūsu vidē

Pierādījumi turpina pieaugt, parādot toDažu toksīnu iedarbība, ko sauc par endokrīnās sistēmas darbības traucējumiem, var paaugstināt jūsu krūts vēža risku. Šīs sintētiskās ķīmiskās vielas uzkrājas tauku šūnās, kur tās atdarina savu dabisko estrogēnu, kas potenciāli var izraisīt audzēju augšanu. Bieži iekļautie endokrīnās sistēmas darbības traucējumie ir bisfenols A (BPA), plastmasas veids, ko izmanto konteineros un kārbās, un konservanti, kas atrodami kosmētikā un ko sauc par ftalātiem. Uzziniet, kā ierobežot iedarbību uz šiem toksīniem.

Pievērs uzmanību: