/ / 5 veselīgas pārtikas produkti, kas var būt toksiski, ja ēdat pārāk daudz no tiem

5 veselīgi pārtikas produkti, kas var būt toksiski, ja ēdat pārāk daudz no tiem

bīstami veselīgi pārtikas produkti

Šo rakstu rakstīja Marygrace Taylor un mūsu partneri sniedza šeit Profilakse.

Tas teiciens par visu lietu baudīšanumērenība Tas attiecas ne tikai uz sarkanvīnu, svaigu maizi vai delicious desertiem. Tas attiecas arī uz tīru pārtiku. Tā kā jūs runājat par riekstiem, zivīm, lapu zaļumiem vai veseli graudi, gandrīz vienmēr ir piemērs, kurā jūs var ir pārāk daudz labas lietas. Šeit deviņi lieliski piemēroti jums pārtikas produkti, kas var būt bīstami, ja jūs to pārspīlētu. (Zaudēt līdz 15 mārciņām BEZ diētas ar Eat Clean, lai saņemtu liesu, mūsu 21 dienu tīru ēšanas maltīti.)

bīstami veselīgi pārtikas produkti

Brazīlijas rieksti

Šie milzu rieksti ir pazīstami kā # 1Selēna avots - būtisks mikroelements, kam ir būtiska nozīme pavairošanā un palīdz organismam cīnīties pret infekciju. Patiesībā, tikai viens Brazīlijas rieksts var piegādāt līdz 90 μg selēna, kas ir gandrīz divreiz vairāk selēna nekā nepieciešams dienā. Un vienas unciņas kalpo (tas ir, seši līdz astoņi rieksti) iepako pēriens 777 procenti no jūsu ikdienas selēna vajadzībām.

Braucienu riekstu gadījuma rakstura ēdināšana irlabi, bet ar katru dienu tos var radīt selēna toksicitātes risks, kas var izraisīt matu izkrišanu, kuņģa-zarnu trakta un neiroloģiskas problēmas, vieglprātību un pat sirdslēkmes vai nieru mazspēju. "Saglabājiet to vienu reizi nedēļā vai vienkārši vienu vai divus riekstus pāris reizes nedēļā," saka Jessica Cording, R.D.

bīstami veselīgi pārtikas produkti

Spināti, bietes un Šveices valrieksti

Mums nav jāatgādina, ka katrs no šiemveggies ir uztura bagātinātājs. Bet tajos ir arī augsti dabiski sastopami savienojumi, ko sauc par oksalātiem. Oksalāti faktiski darbojas kā prebiotikas, lai barotu veselīgas baktērijas jūsu zarnās. Bet, ja jums ir nosliece uz nierakmeņiem, ēšanas pārāk daudz oksalāta pārtikas tikai pasliktina lietas. "Ir paredzēts, ka nieres filtrē šos savienojumus. Bet cilvēkam, kam ir nosliece uz nierakmeņiem, nierēm ir grūti izdarīt to, kas var izraisīt palielināšanos un nierakmeņu veidošanos," saka Cording.

Tādā gadījumā vislabāk būtu izvairīties no pārtikaskas ir augsts oksalātu kopumā. Konsultējieties ar savu ārstu, lai noskaidrotu, kas jums vislabāk ir. Ja jums ir jāizgriež augsta oksalāta pārtikas produkti, dietologs var palīdzēt jums atrast zemākas oksalāta alternatīvas, piemēram, kāposti vai ziedkāposti.

bīstami veselīgi pārtikas produkti

Tunzivju konservi

Tas ir lēts, ērts un iepakots ar olbaltumvielāmun šie vissvarīgie omega-3s. Taču konservētos tunčs satur dzīvsudrabu, kas var kaitēt nervu sistēmām un augļiem un maziem bērniem. Lielāks dzīvsudraba daudzums var būt indīgs arī pieaugušajiem (simptomi ir nejutīgums vai tirpšana, redzes problēmas un atmiņas problēmas). Taču eksperti precīzi nezina, cik daudz dzīvsudraba tunzivju jums vajadzētu ēst, lai slimotos.

Balto tunzivi tunzivs satur vairāk dzīvsudraba nekāgaismas tunzivis, un daudzums, ko var ēst, ir atkarīgs no jūsu svara. Piemēram, 110-mārciņu cilvēks nedēļā būtu jāpiegādā mazāk par četrām uncām balto garspuru tunzivju vai deviņām unciņām vieglas tunzivis. Bet 165 mārciņu cilvēks var būt piecas unces baltās garspuru tunzivis vai 14 tonnas vieglas tunzivis nedēļā, saskaņā ar aprēķiniem no Patērētāju ziņojumi. (FYI, tunzivju vara ir pieci unces.)

Ja esat grūtniece, barojat bērnu ar krūti vai mēģināt to darītiedomājieties, pielīpieties FDA noteiktajām vadlīnijām: baudiet līdz pat 12 uncēm zemākas dzīvsudraba jūras veltes nedēļā, piemēram, garnelēm, lašiem, samsiem vai vieglajām tunzivīm. Attiecībā uz augstāku dzīvsudraba garsmēņu tunzivju ierobežo sevi ne vairāk kā 6 unces nedēļā. (Un apturēt prom no šīm 12 zivīm pavisam.)

bīstami veselīgi pārtikas produkti

Sarkanā gaļa, austeres un baltās pupiņas

Visi trīs ir galvenie dzelzs avoti, kas spēlēbūtiska loma skābekļa piegādē jūsu muskuļiem. Un, lai gan pārāk maz dzelzs var atstāt jums jūtamas vājas un nogurušas, pārāk daudz var izraisīt aknu mazspēju.

Protams, daudz cilvēku cīnās, lai saņemtu pietiekami no minerāldaļas. Tātad dzelzs pārslodze parasti ir diezgan reta, it īpaši, ja jūsu vienīgais dzelzs avots ir pārtika, saka Cording. Bet, ja jūs lietojat dzelzs piedevu? Tas varētu būt vērts runāt ar dietologu. "Ir svarīgi zināt, kādas ir jūsu vajadzības un kā rīkoties, lai līdzsvarotu pārtikas avotus un bagātinātājus," saka Cording.

bīstami veselīgi pārtikas produkti

Brūnie rīsi

Protams, kompleksā carb ir sinonīms veselībaiēdiens. Bet rīsiem ir arī laba iespēja absorbēt arsēnu, kas dabiski rodas augsnē un ūdenī. Un brūnie rīsi mēdz absorbēt vairāk smagā metāla nekā tās rafinētas kolēģi.

Arsēns ir zināms cilvēka kancerogēns, unPašlaik nav drošības sliekšņa arsēna daudzumam pārtikā. Taču eksperti, tostarp Vides darba grupas pārstāvji, piekrīt, ka jums nav nepieciešams pilnībā samazināt brūnie rīsus no jūsu diētas. Tā vietā mēģiniet ēst dažādus veselus graudus. "Ja katru dienu tavā gadījumā būtu brūni rīsi, mēģiniet mainīt kaut ko līdzīgu quinoa, farro vai prosa," saka Cording. Saglabājiet uzmanību iepakotajiem pārtikas produktiem, kuros ir rīsu vai rīsu bāzes sastāvdaļas, piemēram, brūnā rīsu sīrupa (kas bieži tiek izmantota, lai saldinātu dabiskos graudaugus vai granola bārus). Labāk ir ēst tos vienreiz, nevis katru dienu.

Pievērs uzmanību: