/ / Ņemt šo 30-otro testu, lai prognozētu Jūsu ādas vēža risku

Veikt šo 30-otro testu, lai prognozētu Jūsu ādas vēža risku

Pat ja vasara ir beigusies, saules stari varbojājiet ādu visa gada garumā, palieliniet ādas vēža risku, visbiežāk sastopamo vēža veidu ASV. Bet ja būtu pārāk vienkāršs veids, kā noskaidrot, vai Jums ir melanomas risks - visnāvējošākais veids no slimības? Pētnieki varēja atrast veidu, kā to izdarīt.

Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts 19. Oktobrī British Journal of Dermatology, molu skaits, kas jums ir uz rokām, varētu prognozēt, cik daudz molu ir uz visu ķermeni, un, savukārt, cik liela ir jūsu risks, ka var attīstīties melanoma.

Londonas King's College koledžā savākti pētniekidati par 3,594 britu sieviešu dvīņiem no 1995. līdz 2003. gadam. Visām sievietēm bija ādas eksāmens, kurā tika reģistrēti to ādas tipi, matu krāsa, acu krāsa, vasaras raibumi un molu skaits 17 ķermeņa daļās. Starp koroziju starp molu skaitu cilvēka labajā rokā un molu skaitu cilvēka ķermenī bija korelācija. Sievietes ar vairāk nekā 11 molu labajā ierocē bija deviņas reizes biežākas nekā vairāk nekā 100 moli kopumā visā viņu ķermeņos - un jo vairāk molu jums ir, jo lielāks risks jums melanomu.

Faktiski pētnieki apgalvoja, ka jūsu riskspieaug par diviem līdz četriem procentiem par katru papildu molu. Viņi atklāja, ka augšdelms (tieši virs elkoņa) un kājas arī īpaši liecina par to, cik daudz cilvēka molu ir kopumā. Pētījuma autori pārbaudīja viņu teoriju, izmantojot datus no cita pētījuma, kas tika veikts gan vīriešiem, gan sievietēm, un viņi nonāca pie tāda paša secinājuma.

Dažas svarīgas lietas, kas jāpatur prātā: Šis pētījums tika veikts tikai baltajās sievietēs, bet jūs varat attīstīt ādas vēzi neatkarīgi no ādas toni.

Un roka, uz kuras izskatās, var atšķirties atkarībā no tākur tu dzīvo. Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts Amerikas Savienotajās Valstīs, ASV 74 procenti agrīnās stadijas melanomas gadījumu tiek diagnosticēti cilvēka ķermeņa kreisajā pusē. American Academy of Dermatology žurnāls. (Tā kā mēs braucam pa ceļa kreiso pusišeit ir vissmagākā saules iedarbība.) Bet Apvienotajā Karalistē, kur tika veikts šis jaunais pētījums, cilvēki brauc pa ceļa labo pusi, tāpēc jēga ir tāda, ka viņiem ir lielāks saules bojājums viņu pusē. struktūras. Pētījuma autori neminēja Ameriku, tādēļ, ja jūs mēģināt to izmēģināt, var būt vērts aplūkot abas rokas tikai tāpēc, lai būtu drošībā.

Apakšējā līnija: Tas noteikti ir veikls, viegls triks, lai novērtētu, cik daudz molu esat un vai jums vajadzētu būt lielākam brīdinājumam par ādas vēža attīstību. Bet jums katru gadu jāmeklē ikdienas derms, lai pārbaudītu ķermeņa ādas kopšanu, jo viņa varēs pārbaudīt ādu apgabalos, no kuriem jūs nevarēsit skatīties uz sevi. Un mēs to nevaram teikt pietiekami: ja jūs āda nonākat saulē, neaizmirstiet pāriet uz SPF.

Pievērs uzmanību: