/ / Ir pienācis laiks atpazīt, ka krūts vēzis ir ISN

Ir pienācis laiks atzīt, ka krūts vēzis ir ISN

Kad jūs dzirdat vārdus "krūts vēzis", jūs varatPadomājiet par vidēja vecuma balto sievieti, kas plaķēta rozā T-kreklā un rotā rozā lentes, kristu par apzināšanos par nāvējošo slimību. Patiesība ir tā, ka, lai gan baltās sievietes visvairāk pakļauj riskam iegūt krūts vēzi, krāsu sievietēm ir savs cīņas komplekts ar slimību. Iespējams, vissvarīgākais, melnās sievietes, visticamāk, mirs no krūts vēža nekā citas grupas. Jautājums ir: kāpēc?

Jaunākās biedējošās zinātnes
Saskaņā ar American Cancer Society, baltasievietēm pēc astoņām iespējām iegūt krūts vēzi viņu dzīves laikā, savukārt melnām sievietēm ir viena no deviņām iespējām. Bet, aplūkojot risku faktiski nomirt no slimības, melnās sievietes iznāk neveiksmīgā augšējā punktā, un katrai no tām 31 iespēja izzust no krūts vēža. Baltas sievietes izredzes ir labāk, vienā no 37.

Pētījums, kas publicēts 2013. gada numurā Vēža epidemioloģija uzsver, cik ārkārtīgi apstākļi ir bijuši. Pētījuma autoru mērķis bija izpētīt, kā krūts dziedzera mirstības rādītāji dažādās rasu valstīs atšķiras 41 lielākajā ASV pilsētās. Viņi apkopoja Nacionālo veselības statistikas centru datus par 1990.-2009. Gadu, pēc tam sadalot tos piecu gadu pieauguma periodā, lai iegūtu vairāk specifiskuma.

1 no visām 31 melnām sievietēm mirs no krūts vēža.

Pētījumā konstatēts, ka melnās sievietes mirst parvienīgi izņēmumi ir krūts vēzis, kas ir augstāks nekā balta sieviete 39 no 41 pilsētām no 2005. līdz 2009. gadam, ar Virginia Beach, Virginia un Sacramento, Kalifornijā. Vēl jo vairāk nomācošs ir tas, ka saskaņā ar konstatējumiem krūts dziedzera mirstības atšķirības arvien vairāk pasliktinās.

No 1990. līdz 1994. gadam melnās sievietes bija 17 procentibiežāk mirs no krūts vēža nekā balta sieviete. Bet no 2005. gada līdz 2009. gadam šis skaitlis sasniedza pēriens 40 procentus. Kopumā laikposmā no 1990. līdz 2009. gadam 24 pētīto pilsētu rādīja statistiski nozīmīgu attiecības pieaugumu. Viens no iemesliem ir tas, ka likme, no kuras melnās sievietes mirst no vēža, nezaudē tik strauji, kā tas ir viņu baltās kolēģēs. Laikā no 1990. līdz 2009. gadam melnā krāsa ir samazinājusies par 13 procentiem, savukārt baltā krāsa ir samazinājusies par 27 procentiem, liecina pētnieki. Viss teica, ka laikā no 2005. līdz 2009. gadam melnajām sievietēm katru gadu ir bijis 1710 nāves gadījumu jeb apmēram piecas dienas. Būtībā piecas melnās sievietes, kas katru dienu nomira no krūts vēža, nebūtu, ja viņi nomirst par balto sieviešu likmēm.

Cik svarīgas ir skates?
Mēģinot noteikt cēloni aizsatraucoša nesakritība, pētījuma autori domāja, ka ģenētika droši vien nav vainīga. "Daudz loģiskāk izskaidrojams tas, ka deviņdesmitajos gados kļuva pieejami daži tehnoloģiskie sasniegumi, kas saistīti ar skrīningu un ārstēšanu, un ka melnām sievietēm, kuras ir nesamērīgi sliktas un kuras nav vai nav pietiekami apdrošinātas, mazāk bija iespējas piekļūt šiem avansiem," raksta pētījuma autori. Lieta ir tā, ka, lai gan melnās sievietes vēsturiski ir mazāk ticamas nekā baltas sievietes, lai meklētu regulāras mammogrammas, pēdējā laikā šī plaisa ir slēgta. Saskaņā ar American Cancer Society datiem, 2010. gadā 67% sieviešu, kas nav Hispanic baltās sievietes, vecāki par 40 gadiem un 66% sieviešu no afroamerikāņu sievietēm, kas vecākas par 40 gadiem, pēdējos divos gados ir ieguvuši mammogrammu. Āzijas amerikāņu sievietēm bija viszemākais rādītājs - 62%, savukārt Hispanic sievietes un indiešu / Aļaskas dzimto sievietes bija attiecīgi 64 un 69%.

Melnās sievietes, kuras ir nesamērīgi sliktas un kuras nav vai nav pietiekami apdrošinātas, mazāk varēs piekļūt nesenajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem, kas saistīti ar skrīningu un ārstēšanu.

Kaut arī skrīninga ātrums var nebūtProblēmas lielākā daļa var būt atkarīga no tā, kas notiek pēc rezultātu ievadīšanas. "Daži pētījumi liecina, ka pēc novērošanas pēc neparastas skrīnizmasinas mammogrammas melnās un Hispanic sievietes var aizkavēties," saka Susan Brown, MS, RN. Vesenas un zinātnes izglītības vadītājs Susan G. Komen. Tas arī daļēji varētu izskaidrot, kāpēc melnās un Hispanic sievietes tiek regulāri diagnosticētas ar progresējošāku krūts vēzi (it īpaši pārsteidzoša Hispanic sievietēm, jo ​​viņi abiem ir mazāk iespējams, un no viņiem maz ticams, ka mirs nekā baltas sievietes). Bez tūlītējas ārstēšanas vēzim ir vairāk iespēju kļūt par dzīvībai bīstamu.

Papildus finansiālajai palīdzībai WOC piedāvā emocionāluAtbalsts, izmantojot peer navigācijas programmu, kas ir atvērta Dienvidkalifornijas sievietēm personīgi un sievietes visā valstī pa tālruni. WOC loceklis, kas ir diagnosticēšanas un ārstēšanas procesa laikā, būs sava veida mentors tam, kas to iet cauri, nodrošinot skanošu padomi un iedvesmojošu priekšstatu par to, kā dzīve var būt pēc ārstēšanas. WOC ir arī pievērsusi uzmanību profilaksei, nosūtot apmācītus kopienas locekļus, lai mācītu sievietes par dažādiem veidiem, kā novērst krūts vēzi, piemēram, pienācīgu ēšanu, vingrinājumus un pašpārbaudes.

Diezgan pārsteidzoši pūles, vai ne? Tas ir paveicis visu darīt, pateicoties dotācijām un ko Pickens sauc par "individuālo ziedojumu labestību". Kaut arī acīmredzami nekas nav kārtībā, piedāvājot savu naudu lielākai, uz pētniecību balstītai organizācijai, piedāvājot naudu mazākajam, var būt pilnīgi atšķirīgs ietekme uz individuālu līmeni. Ja šis reālais efekts ir tas, ko meklējat, Pickens iesaka brīvprātīgi piedalīties slimnīcā, kurā tiek ārstētas sievietes.

Ja kāds, kuru jūs faktiski zinājāt, ir diagnosticētsJūsu M.O. vajadzētu būt diezgan vienkāršs: tur tur viņiem. "Literatūra parāda, ka sociāla atbalsta sniegšana ikvienam, kam ir diagnosticēts krūts vēzis, var būt ļoti noderīga viņiem, ņemot vērā viņu trauksmes līmeni, psiholoģisko diskomfortu, depresijas ātrumu un pat to, kā viņi uztver sāpes," saka Brown. "Tas tiešām var mainīt."

Pievērs uzmanību: