/ / Kas notiek Jūsu ķermenī (un prātā), kad pametat tableti?

Kas notiek Jūsu ķermenī (un prātā), kad pametat tableti?

kontracepcijas tabletes

Pillīte ir kā Šveices armijas dzimšanas naziskontrole: tas notiek tik daudz, kā jūs domājat. Perorālie pretapaugļošanās līdzekļi novērš neplānotu grūtniecību, regulē jūsu ciklu, samazina menstruāciju krampjus, notīra ādu un dažreiz pat palielina jūsu krūtis.

Bet ko tev vajadzētu sagaidīt, kad beidzot ietit pilli? Mēs lūdzām reālas sievietes pastāstīt mums, kas tas viņiem bija, kad viņi pacēla savus iepakojumus.

Melissa F., 20, Louisiana
Melissa uz Pill bija trīs gadus, betgalu galā bija jādzīvo, jo viņas apdrošināšana to nesedz. "Es sāku pamanīt vairāk pūtītes visā manā ķermenī," viņa saka par viņas post-Pill dzīvi. Kad jūs lietojat tableti, jūsu testosterona līmenis samazinās, un tas var izraisīt mazāku izlaušanos, saka Alyssa Dweck, M.D., ob-gineja un V ir Vagina. Bet, pārtraucot lietot šo līmeni, šie līmeņi ietatkal uz augšu, lai jūsu pūtītes varētu pasliktināties, viņa skaidro. Vēl viena dīvaina blakus efekts: "Mana dzimumtieksme palielinājās un samazinājās, kad gribēja," saka Melissa. "Tas ir kā tas viss nav līdzsvars." Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts Seksuālās medicīnas žurnālssievietes, kas lieto hormonālo kontracepciju, varpiedzīvo zemu dzimumtieksmi un lielāku diskomfortu seksa laikā, pateicoties testosteronam. Kā rezultātā daži sievietes ziņo, ka viņiem ir lielāks dzimumtieksme, kad viņi aiziet no Pill.

"Kad pārtraucu lietot tableti, mans laiks kļuva ļoti neregulārs."

Connor D., 23, Virginia
Pill palīdzēja Connor vadīt simptomuspirmsmenstruālās disforijas traucējumi (PMDD), stāvoklis, kas izraisa depresiju, aizkaitināmību un spriedzi pirms menstruācijas. Bet pēc pieciem gadiem, lietojot perorālos kontracepcijas līdzekļus, Connor nolēma apstāties. "Es biju koledžā un neuzticosim, ka esmu atceries to ņemt katru dienu, kad manai dzīvei nebija nekādas rutīnas," viņa saka. "Es arī sāku piedzīvot pārrāvuma asiņošanu mana cikla vidū." Diemžēl pīlinga atstāšana padarīja viņas PMDD simptomus sliktākus. "Mans PMDD atgriezās pilns spēks: ārkārtējas emocionālas izmaiņas, neizskaidrojamas skumjas, dusmas, trauksme. Man bija tikai viena laba nedēļa mēnesī. "(Atkal eksperti atzīmē, ka ikviens jautājums, kas jums bija, kamēr bija uz Pill, var atgriezties pilnā spēkā, kad esat atmest, saka Minkins.) Viena augšupeja: viņa vairs nebalstās uz smaržviela seksa laikā.

Kaely D., 28, Kalifornija
"Pirms sešiem mēnešiem es devos uz Pilljo mans vīrs un es vēlos sākt ģimeni, "stāsta Kaely. "Bet es novēlu, ka esmu nogājis pirms gadiem. Man patīk, kā es jūtos bez jebkādiem citiem manā ķermeņa hormoniem nekā mani. Mani periodi ir nedaudz neregulāri un neprognozējami, bet man tas nav darījumu pārrāvējs. "

Janie T., 35, Mičigana
Pēc 15 gadu vecuma Pill, Janija nolēma viņa nētas ir vajadzīgs ilgāk. "Es esmu vienīgais tagad, un es uzstāj uz prezervatīviem jebkurā laikā, kad es gulēt ar kādu, lai novērstu grūtniecību un jebkuru STS, tad kāpēc es ņemšu arī tableti?" Viņa saka. "Bet pēc jebkura ieraduma izstumšana ir tik grūta. Pagāja apmēram gadu maniem periodiem, lai regulētu sevi. Un PMS tagad ir briesmīgi, kad es piecēlos, bet sievietēm tas nav nekas neparasts. Kaut gan dažas mārciņas zaudēja manas dzimumtieksmes atgriešanās, tomēr bija jauki prēmijas. "Pētījumi liecina, ka trešdaļa sieviešu, kas pārtrauc iekšķīgas kontracepcijas lietošanu, zaudē svaru, trešais svara pieaugums un trešais paliek tieši tāds pats, saka Dweck. Ja skala samazinās, visticamāk, tas būs ūdens svars, jo uz tabletes var izraisīt ūdens aizturi.

"Man bija tikai viena laba nedēļa mēnesī."

Kathy H., 31, Ziemeļkarolīna
"Es devu kontracepcijas tabletes deviņus gadusnepārtraukti, "saka Kathy, kurš devās pie viņiem, kad gribēja sākt ģimeni. "Kad pārtraucu lietot tableti, mans laiks kļuva ļoti neregulārs," viņa saka. Tā kā tabletes regulē jūsu hormonus, jūsu periods atgriezīsies tā, kā tas bija, kad pārtraucat to lietot, saka Mary Jane Minkin, M.D., Yale medicīnas skolas klīniskā profesore dzemdniecībā un ginekoloģijā. Tātad, ja jūs katru mēnesi ne vienmēr atradīsit laiku, jums vajadzētu sagaidīt, ka tas notiks atkal. "Es pamanīju, ka es garīgi un fiziski jūtos labāk," saka Kati. "Es nejutos tik gausu, un man bija daudz mazāk galvassāpju, nekā to darīju, vienlaikus ņemot." (Viens pētījums publicēts žurnālā Neiroloģija atklājās, ka pulsējošas galvassāpes var būt dažu hormonālas dzimstības kontroles blakusparādības straujas estrogēna samazināšanās dēļ.)

Dzemdību kontrole - vai tā ir orāla kontracepcija,prezervatīvi vai IUD ir būtiski, lai novērstu neplānotu grūtniecību. Apmeklējiet vietni bedsider.org, lai uzzinātu vairāk par dažādām dzimstības kontroles metodēm un to, kā tos iegūt.

Pievērs uzmanību: