/ / Vai jums patiešām ir nepieciešams jūsu sārtums?

Vai tev patiešām vajag savu sārtumu?

liesa un pārējā gremošanas sistēma

Protams, jūs zināt atšķirību starp jūsuāmuri un jūsu glutes, bet jūs, iespējams, nav tik zinoši par daudziem orgāniem, kas iesaiņoti jūsu ķermenī. Lieta punktā: liesa. Viņš ir sūklis, kas atrodas zem krūšu spraugas vēdera kreisajā pusē, kas palīdz novērst infekciju, saglabājot asinīm tīru, saka Rakhee Vaidya, M.D., hematoloģijas un onkoloģijas asistente ar Wake Forest Baptista medicīnas centru. Citiem vārdiem sakot, tā ir daudz svarīgāka nekā jūs domājat.

Turpināsim atkārtošanos vidusskolas bioloģijas klasei, vai mēs to darīsim? Lasiet tālāk, lai uzzinātu septiņus galvenos faktus par savu liesu.

1. Tas palīdz filtrēt asinis
Domājiet par liesmu kā labāko imūnsistēmuatbalsta orgāns. "Tās galvenais uzdevums ir filtrēt asinis, un tas arī filtrē noteiktas baktērijas no mūsu asinsrites," saka Vaidja. Indukcijas formas orgāns, kas mēra par dūres lielumu, iztīra sliktas baktērijas, kas var izraisīt infekcijas, piemēram, pneimoniju un meningītu.

2. Tas nav tik nepieciešami kā ārsti, kas ticējuši
"Pirms dažiem gadiem mēs domājām, ka tā irpilnīgi vestigāls orgāns un ka tam nav daudz līdzekļu, "saka Vaidja. "Tagad mēs zinām, ka liesa ir izmantota." Viens salīdzinoši nesen atklājums ir liesas loma sarkano asinsķermenīšu veidošanā dzīvības sākumā. "Kad mēs augt vecāki, šo funkciju pārņem kaulu smadzenes un liesa uzņem backseat, bet tai ir izšķiroša loma imunitātē," saka Vaidja. 2009. Gadā publicēts pētījums Zinātne atrada liesu veikalu šūnas, ko sauc par monociedriem, kas ir noderīgi, ja jūsu organisms cīnās ar infekciju vai audu labošanu.

3. Tomēr jūs varat dzīvot bez tā
Daži cilvēki ir izdzēsuši liesu, jonelaimes gadījums, asins slimība vai vēzis ar asinīm, piemēram, leikēmija. Par laimi, tas nav būtisks orgāns, piemēram, sirds vai aknas, un dzīvo bezspūsmi ir iespējams, ja vien jūs veicat atbilstošus piesardzības pasākumus. Vaidya saka, ka jums vienkārši būs jāsaņem baktēriju imunizācija, kas parasti aizsargā liesmu, lai saglabātu veselību. Ārsti iesaka iegūt pneimokoku vakcīnu, kas aizsargā pret asinsrites infekcijām, pneimoniju un meningītu pēc tam, kad ir izņemta liesa, un katru trīs līdz piecus gadus tiek pastiprināta asiņošana.

4. Paplašinātā sārtīte varētu izraisīt citas veselības problēmas
Plegana kļūst problemātiska, kad tā augIzmērs. Tas varētu būt satriecošs, ka notiek kāda pamatā esoša problēma, piemēram, mononukleoze vai asins sastāva stāvoklis, piemēram, leikēmija vai limfoma. Vaidža saka, ka palielināta liesa pati par sevi arī varētu likt jums apdraudēt, jo tā ir pakļauta pārrāvumam. Tas parasti notiek negadījuma vai intensīvas sporta spēles rezultātā un var izraisīt bīstamu iekšēju asiņošanu.

5. Bet grūti zināt, vai jūsu sārtums ir kļuvis pārāk liels
"To var atrast tikai tad, kad esat ārstseksāmena birojs vai, ja jums ir skenēšana cita iemesla dēļ, un skenēšana palielina liesu, "saka Vaidja. Tas nozīmē, ka ir dažas norādes, piemēram, sāpes kreisajā pusē (liesas rezultāts, nospiežot pret vēderu), neizskaidrojama svara zudums, murgs un slikta dūša. Tikai tad, ja jūs jūtat asas sāpošas sāpes kreisajā pusē, būtu jāapsver ārkārtas situācija. Pretējā gadījumā apmeklējiet savu ārstu, lai veiktu pamata novērtējumu.

6. Dažiem cilvēkiem ir papildus viens
Un vissiltākais sezonas piederums ir ... piedevas liesa vai papildu, mazāka liesa, kas daudziem cilvēkiem ir. Viens pētījums publicēts Malaizijas medicīnas zinātņu žurnāls konstatēja gandrīz 20 procentus no 334 slimnīcaspacientiem, kurus viņi skatījās, ir tikai viens un 40 procenti no šīs grupas iedzīvotājiem ir vairāk nekā divi. Neuztraucieties: tas neietekmēs jūsu veselību, lai gan to var sajaukt ar audzēju.

7. Kas uztur jūsu aknas veselīgi aizsargās jūsu sārtī, pārāk
Lai saglabātu savu liesu tipveida formā, pieņemiet dažuspar to pašu praksi, ko sekojat veselai aknai: alkohola lietošana mērenībā nedrīkst pārsniegt tylenol devas, kas pārsniedz noteikto, un praktizēt drošu seksu, lai aizsargātu pret hepatītu, saka Vaidja.

Pievērs uzmanību: