/ / Es esmu dermatologs, un man bija diagnosticēts ādas vēzis

Es esmu dermatologs, un man bija diagnosticēts ādas vēzis

elizabete tanzi

Kā dermatologs Elizabeth Tanzi, M.D., padara dzīvo, pārbaudot citu cilvēku ādu. Bet 2007.gadā, kad viņa bija 37 gadus veca un grūtniece ar savu otro bērnu, tabulas pagrieza: Tanzi pamanīja vēža molu uz savas kājas. Izrādījās, ka viņai bija melanoma - nāvējošākais ādas vēzis.

Dienas, kas pavadītas saulē
Kā tīņi, Tanzī atzīst, ka viņai tā ir miecētabija viņas darbs. Viņas stāsts ir tāds pats kā daudzām citām Gen X sievietēm, kas pastāvīgi miecojās, pirms kāds zināja, cik bīstami un letāli varētu būt šie stari. Pirmajā saulainās dienas zīmei Tanzijs saka, ka viņa būs izdomājusi. "Tas bija tik svarīgi, lai vienmēr būtu krāsa," viņa saka. "Tas bija lieta. Es pavadīju katru sauļošanās brīdi, bet es biju tur ārā. Un nebija sauļošanās. Ja kaut kas tāds būtu, tas bija Bain de Soleil Orange Gelee, SPF 2. "Viņa arī atzīst, ka sauļošanās salonus vairāk nekā 25 reizes saskaras gadu gaitā.

"Tas bija tik svarīgi, lai krāsu visu laiku."

Tikai viņai līdz 22 gadu vecumam un medicīnas skolā viņa saprata, ka saule viņai nav laba. "Pirms iegāju dermatoloģijā, es sāku mazināt saules iedarbību," viņa saka.

Kaut ko realizēt nebija diezgan taisnība
Ātrs priekšu 15 gadi: "Es pamanīju maz molu uz manas kājas," viņa saka. "Izskatījās, ka kāds paņēma pildspalvu un ievietoja melnu punktu uz manas kājas. Man ir daudz molu, bet es pamanīju šo vienu, jo tas bija nedaudz tumšāks par mani. Tas nešķita neregulārs, bet tas bija jauns. "

Viņai bija kaislīga sajūta, kas viņai to sacījakaut kas nav gluži pareizi. Tā viņa parādīja saviem kolēģiem, un neviens to nedomāja. Pēc tam, kad viņai bija meita, punkts joprojām bija tur - tāpat kā Tanzijas sajūta, ka tā nepieder, tāpēc viņa plānoja biopsiju.

melanoma

"Tā bija melanoma, un es biju šokēts," viņa saka. "Es domāju, ka varbūt tas būtu netipisks nevus [labdabīgs mols, kas var atgādināt melanomu]. Bet tā jau bija melanoma. Es to nozvejojos ļoti agrīnās stadijās, un to nojauca. "Tiny vēzis galu galā atstāja divu collu rētu uz viņas kājām.

Pēc dažiem gadiem Tanzi atrada vēl vienu melanomu, un tas tika noņemts nekavējoties. Galu galā, viņa zina, ka šā faktora ādas vēža iegūšanas pirmais riska faktors ir tāds, kāds tas bijis agrāk.

Sauļošanās ādas vēža savienojums
Tanzi domā, ka visticamāk viņas melanoma irviņas apmeklējumu rezultāts sauļošanās gultā. "Izrādās, ka pat vienu vai divas reizes sauļošanās salonā palielināsies melanomas risks," viņa saka. "Mēs nezinājām, cik slikti bija bažas, kad 80. gadu laikā tika atvērti solāriji. Tagad mēs zinām. "

Sauļošanās gultas pakļauj jūs ultravioleto (UV)kas palielina jūsu ādas vēža risku, arī melanomu. Saskaņā ar Amerikas Dermatoloģijas akadēmijas datiem, cilvēki, kuri ir pakļauti starojuma iedarbībai no iekštelpu sauļošanās, 59 procenti ir biežāk attīstījuši melanomu nekā tie, kas nekad nav miecētas iekštelpās.

"Man ir daudz molu, bet es pamanīju šo vienu, jo tas bija mazliet tumšāks par mani."

"Jauniešu vidū ir melanomas epidēmijaKaukāziešu sievietes vecumā no 25 līdz 45 gadiem, "saka Tanzi. "Un visas zīmes norāda uz sauļošanās saloniem." FDA cenšas aizliegt sauļošanās salonus nepilngadīgajiem, un Tanzi cer, ka kādā dienā uz katras gultas parādīsies galvaskausa un krustzāļu simbols, kas saka: "Šī mašīna varētu dot jums melanomu, un tas var nogalināt tevi. " (FDA pašlaik pieprasa, lai iekštelpu iedegšanas ierīces marķētu ar brīdinājumu par melno kasti, norādot, ka tos nedrīkst lietot cilvēki, kas jaunāki par 18 gadiem.)

Takeaway
Galu galā, kad viņa ir piedzīvojusi, Tanzi lūdz tikai divas lietas no saviem pacientiem un mīļajiem: uzziniet par profilaksi un atklāšanu.

Jūs varat palīdzēt novērst melanomu, samazinot sauliekspozīcija. Tas ir viegli, pateicoties augstiem SPF saules aizsarglīdzekļiem un sauļošanās apģērbam. Tomēr atklāšana ir nedaudz grūtāka, jo visas jūsu ķermeņa vietas jūs nevarat redzēt.

"Jums ir jāuzņemas zināms pienākums," viņa saka. "Ja jūs ieejat dušā vai izkļūstat no tā, jums ir jāpārbauda visa jūsu āda. Jums ir jāsaprot, kas jums ir normāli. Smadzenēm ir ļoti laba izšķiršanas spēja. Tātad, ja pēkšņi ir jauna vieta, tu to pamanīsi. "

Tas nenozīmē, ka jums ir jābūt paranoiķim. "Es neprasu, lai jūs aplūkotu katru molu, vienkārši iegūstiet vispārēju priekšstatu," saka Tanzi. "Ļaujiet, lai jūsu smadzenes to paveiktu. Cilvēkam ir vairāk varas, nekā viņi domā. Jūs nevarat gaidīt ikgadējās pārbaudes, jo, ja jūs dermatologam dosieties un tad pēc divām nedēļām attīstīsit melanomu? Atšķirība starp sešiem mēnešiem un gaidīšanas gadu, lai parādītu savu ārstu, varētu būt atšķirība starp jums dzīvo un mirst. "

Elizabeth Tanzi irCapital Laser & Skin Care Maryland, un ir Džordža Vašingtonas Universitātes Medicīnas centra dermatoloģijas nodaļas asistente.

Pievērs uzmanību: