/ / Tavs puisis varētu kādam saglabāt

Jūsu vainags varētu kādam saglabāt

Mēs gatavojamies iziet ārā un sacīt, kaikvienam ir laba pakaļa. (Patiesībā, ja tas nebūtu par poopingu, jūs, iespējams, nesaņemat lasīšanu, vai ne?) Bet vai jūs zināt, ka, pārejot uz otro numuru un ziedojot savu zinātnisko paraugu, jūs varētu palīdzēt cilvēkiem atgūties no uber nopietna zarnu infekcija, ko sauc Clostridium difficile (C. diff)?

Sliktās ziņas: C. diff ir veids, kā parasti. Nesen veikts pētījums, kas publicēts New England Journal of Medicine atklājās, ka ir apmēram 500 000 amerikāņuinficēti katru gadu. Kaut arī vētraina kļūda parasti skar cilvēkus, kas atrodas antibiotikas vai slimnīcās, aptuveni 35 procenti gadījumu sākas citur (piemēram, apavu apakšā).

Simptomi svārstās no ūdeņains caurejas un vēderakrampji uz iekaisušo resnās zarnas, kas var būt dzīvībai bīstami. Kas ir sliktāk, ja infekcija būtu bijusi iepriekš, jūsu iespējas cita var palielināties par līdz pat 20 procentiem, un, atkarībā no Mayo klīnikas, iespējamība palielināties ar katru nākamo infekciju.

SAISTĪTĀS: Vai tava gaita ir emocionāli satraucoša?

Labās ziņas: Tava pīrāgs var ietaupīt dienu. Fekālo mikrobiota transplantāciju (FMT, ko sauc arī par izsitumu pārstādīšanu), kļūst par populāru C. diff pacientiem un var izārstēt vairāk nekā 90% gadījumu. "Veselīgas personas izkārnījumos ir daudzas baktērijas, kas strādā kopā, lai pasargātu no dažādām infekcijām," saka Lawrence Brandt, M.D., gastroenterologs Montefiore veselības sistēmā Ņujorkā. "Pacientiem ar recidivējošu C. diff tomēr ir vienkāršota baktēriju populācija, kas nespēj izārstēt infekciju."

Transplantācija atjauno veselīgu zarnuievietojot donora izkārnījumus pacienta kaklā, parasti izmantojot kolonoskopu vai endoskopu, elastīgas caurules, kuras ievieto ķermenī. "Atjaunojot veselīgu un daudzveidīgu baktēriju populāciju, FMT var atjaunot cilvēka baktēriju kopienas spēju atbrīvot C. diff baktērijas," saka Brandt. Vislabāk, pati procedūra var tikt pabeigta mazāk nekā stundu.

SAISTĪTĀS: Jūsu galīgais ceļvedis ar Pooping

</ p>
Shutterstock
</ p>

Tā kā procedūra ir salīdzinoši jauna unnav veikusi standarta pārbaudes procedūru, ko pieprasa FDA, vienīgais zināmais trūkums šajā laikā ir iks faktors, saka Allen Kamrava, M.D., kolorektālais ķirurgs Cedars Sinai medicīnas centrā Losandželosā. Tomēr var būt nevēlamās blakusparādības pēc līnijas, kurā ārsti šobrīd ir pilnīgi tumšā - pašlaik nav pietiekami daudz pētījumu, lai pārliecinoši saka, saka Kamrava.

Atkarībā no jūsu dāsnības, viens ziedojumsvarētu palīdzēt ārstēt divus līdz trīs cilvēkus ar C. diff, saka Amanda J. Kabage, M.S., FMT donora programmu koordinators Minesotas universitātē. Potenciālie donori veic plašu skrīninga procesu, lai noteiktu, vai viņi ir kandidāti; šis process ietver pirmsskrīzes anketa, fizisko eksāmenu un asins analīzes. "Lai ziedotu, jums vienkārši ir jābūt veselīgam indivīdam," saka Kamrava. "Nav liekā svara, nav medicīnisku problēmu, ar ko ārstējat, nav asiņu vai zarnu trakta infekcijas, kā arī pēdējo sešu mēnešu laikā nav bijusi nesena antibiotiku lietošana." Jūs varat apmeklēt tuvāko klīniku vienu reizi dienā, lai ziedotu (darba laikā, natch), vai arī, ja to tur neesot, Kamrava iesaka ielīmēt Tupperware traukā, iesaiņot to folijā un ievietot ledusskapī. Kad ir pienācis laiks transportēt savu ziedojumu, novietojiet to ledus dzesētājā. Ziedojumi tiek nosūtīti uz laboratoriju, lai pārliecinātos, vai paraugs ir bez problēmām. Ja jūs ziedojat regulāri, ik pēc pāris mēnešiem jūsu veselība tiks atkārtoti novērtēta, lai pārliecinātos, ka jūsu divu numuru kvalitāte joprojām ir pirmā.

SAISTĪTĀS: 8 iemesli, kāpēc jūs nevarat paup-un kā to novērst

Maksas likmes mainās atkarībā no klīnikas, taču parasti jūs maksājat par katru ziedojumu un, iespējams, eksāmenu apmeklējumiem. (Šogad, Washington Post ziņoja, ka OpenBiome, Bostonas apgabala FMTklīnika, par katru ziedojumu maksā 40 ASV dolārus, ar piemaksu 50 ASV dolāru apmērā, ja jūs ierodaties piecas dienas nedēļā). Tas nozīmē, ka klīnikas atrašana var būt sarežģīta, saka Kabaide, jo pašlaik valstī ir ļoti maz. Iepazīstieties ar Fecal Transplant Foundation tīmekļa vietni ārstu žurnālam jūsu reģionā, kas veic procedūru, un tiem vajadzētu būt iespējai vadīt jūs pareizajā virzienā.

Pievērs uzmanību: