/ / Vai jūsu garnele ir emocionāli satraucoša?

Vai tava gaita ir emocionāli satraucoša?

Jūs, iespējams, nedomājat, ka tas notiekjūsu vēderā ir kaut kas saistīts ar to, kā jūs jūtaties emocionāli, vai ne? Bet daudzi nesenie pētījumi liecina, ka starp zarnām un prātu pastāv saikne. Patiesībā nesen New York Times Magazine Raksts izceļ viena zinātnieka darbukurš ir meklējis šo saiti pēdējo 30 gadu laikā. Un 2014. gadā šo pētnieku Ph.D. Marks Lyte saņēma stipendiju no Nacionālā garīgās veselības institūta, lai turpinātu pētīt šo saikni.

Šajā rakstā rakstnieks Peter Andrejs Smitsaprakstīts, kā Līte apskatīja pērtiķu pīšļus, kad viņš sešus mēnešus apmeklēja zinātnieku savā laboratorijā: "Līte neinteresēja ne tikai izkārnījumos, bet arī slēptajā dzīvības formā, kurā viņi atrodas", raksta Smits. Tad Līte sacīja: "Jūs neticētu, ko mēs izvilkam no paklāja," skaidrojot to, ka zarnu baktērijas rada tādas pašas vielas (dopamīnu un serotonīnu), kas tiek ražotas smadzenēs. Kaut arī šis pētījums tika veikts ar dzīvniekiem , daudzi eksperti uzskata, ka cilvēkiem ir arī saikne starp zarnām un prātu.

SAISTĪTĀS: Izrādās, ka mēs visi esam kļuvuši par nepareizu ceļu visā mūsu dzīvē

"Es domāju, ka pastāv cieša saikne starp prātu, garastāvokli un zarnām," Gerard E. Mullin, M.D., Medicīnas asociētais profesors Johns Hopkins Universitātes Medicīnas skolā un autors Zarnu balansa revolūcija: palieliniet savu metabolosim, atjaunojiet savu iekšējo ekoloģiju un zaudē svaru par labu!, sacīja WomensHealthMag.com. Mullins saka, ka, izmantojot 2000.gadu cilvēka genoma projekta darbu, zinātnieki uzzināja, ka mūsu zarnās ir vairāk nekā 1000 dažādu baktēriju veidu.

Faktiski "ir vairāk baktēriju šūnascilvēkiem, nekā tur ir cilvēka šūnas, "medicīnas centra NYU Langone medicīnas centrā Lea Ann Chen, M.D., pastāstīja WomensHealthMag.com. "Tātad šīm baktērijām ir ļoti liela loma produktu ražošanā, ko cilvēks nevar padarīt. Domājams, ka dažas konkrētas baktērijas rada pozitīvu efektu, kaut gan ir zināmas baktērijas, par kurām mēs uztraukamies par infekcijām vai kaitīgām sekām. "

Tātad, kas tieši tas ir saistīts ar jūsugarīgais stāvoklis? Dopamīns ir saistīts ar prieka centru jūsu smadzenēs, bet serotonīns palīdz regulēt jūsu garastāvokli. Šīs divas ķīmiskās vielas bieži tiek izmantotas, lai palīdzētu ārstēt trauksmi un depresiju. Un daudzi cilvēki ar kuņģa-zarnu trakta problēmām nodarbojas arī ar abiem. Piemēram, saskaņā ar Amerikā notiekošo Trauksmes un depresijas asociāciju, no cilvēkiem, kas meklē ārstēšanu par kairinātu zarnu sindromu, 50 līdz 90 procenti nodarbojas arī ar kādu garīgās veselības problēmu, piemēram, trauksmi vai depresiju. Tātad līdzsvarojot baktērijas zarnās, var tikt sniegta palīdzība garīgās veselības problēmām papildus kuņģa-zarnu trakta traucējumiem? Iespējams. "Šajā pētījumā noteikti ir interese," saka Chen. "Mēs redzam, ka šīs ķīmiskās vielas [dopamīns un serotonīns] var izmainīt ar zarnu baktērijām, tāpēc atkal tas saistās starp baktērijām zarnās un mūsu izjūtām un mūsu garastāvokli, ne tikai ar GI simptomiem."

Pētījumā, kas 2014. gadā publicēts žurnālā Farmakoloģija, pētnieki konstatēja, ka varētu lietot prebiotikasir pretiekaisuma iedarbība. Prebiotikas veicina labvēlīgo mikroorganismu augšanu zarnās. No 45 dalībniekiem (no kuriem 23 bija sievietes), tie, kas iegādājās prebiotisku papildinājumu, pievērsa mazāk uzmanības negatīvai informācijai un lielāku uzmanību pozitīvai informācijai nekā tiem, kas lietoja placebo. Dalībniekiem, kuri bija ieguvuši prebiotisko papildinājumu, bija arī zemāks kortizola līmenis, stress izraisošais hormons.

SAISTĪTĀS:Masāža Šī ķermeņa daļa ir garantēta, lai jums palīdzētu

"[Tas ir], protams, daudz interesē noPacienti un ārsti, kuri patiešām vēlas izmēģināt šīs terapijas, viņuprāt, var būt mazākas blakusparādības salīdzinājumā ar dažiem tradicionālajiem medikamentiem, "saka Chen. Mullins piebilst:" Es domāju, ka [zinātnieki] ir guvuši zināmu progresu, bet es teiktu, ka tā ir pieeja ir jārīkojas piesardzīgi. Mums ir tendence vispārināt un vēlēties burvju tableti par visu. "

Apakšējā līnija: Šī pētījuma līnija ir ļoti aizraujoša (nopietni, kurš kādreiz būtu domājis, ka jūsu sakne un jūsu smadzenes tādā veidā ir saistītas ?!), bet tas vēl ir agrīnā stadijā. Vairāk ir jādara, lai noteiktu, vai depresiju un trauksmi var mazināt, nosakot problēmas zarnās. Tas tiek teikts, ka ārsti, cerot, kaut ko nākotnē iegūs.

Pievērs uzmanību: