/ / Uzturēšanās jūsu gaumē pārāk ilgi faktiski var būt nāvīga

Turot pārāk daudz laika, jūs faktiski var būt nāvējošs

Tas ir dzīves fakts, ka visi pietrūkst. Patiesībā regulāra iztukšošana jūsu zarnās ir diezgan daudz labas veselības priekšnoteikums. Paturot to prātā, iedomājieties visas problēmas, kas varētu rasties, ja tiktu pārtraukta, jūs nevarētu paiet mēnešiem. Šis scenārijs traģiski beidzās par Emiliju Titteringtonu, 16 gadu vecumu no Kornvolas, Anglijas, kurš nomira 2013. gada 8. februārī, pēc tam, kad viņš nav devis astoņas nedēļas. Emīlija, kurai bija vieglais autisms un kam lielākā daļa viņas dzīves laikā bija saistīti ar zarnu problēmām, bažījās, ka tualetes ir tik smagas, tāpēc viņai bija jānovērš izkārnījumos, līdz tā kļuva par dzīvībai bīstamu. Saskaņā ar medicīnisko izmeklēšanu viņas nāvē viņa cieta letālu sirdslēkmi, ko izraisīja viņas palielinātā zarnu darbība, kas pārvietoja un saspiež dažus no viņas orgāniem.

SAISTĪTĀS: Vai tavs gaļu ir normāls?

Emīlija cieta "masveida paplašināšanos resnās zarnas," saka patologs Amanda Jeffery in Neatkarīgais. Paramedicis Lee Taylor, kas divreiz uzmācīja Emīliviņas nāves nakts atzīmēja, ka "viņas vēdera izteiksmīga paplašināšanās bija apgrūtināta. Viņas apakšējās ribas bija izstumtas tālāk par viņas kaunuma kaulu." Skumji ir tādi, ka Emīlijai tādā veidā nebija jācieš. "Viņas nāvi varētu izvairīties, pareizi ārstējot pareizajā brīdī," viņas ģimenes ārsts Alistair Džeimss teica Neatkarīgais. Viņš bija paredzējis caurejas, bet pēc tam Emīlija atteicās no medicīniskās palīdzības, kā ziņots, baidoties no eksāmeniem.


"Es nekad neesmu dzirdējis par to, kas notiek pirms tam," sakaFrank R. Malkin, M.D., gastroenterologs Charles River Medical Associates Natick, Massachusetts. "Nav nekas neparasts, ka jaunieši saskaras ar viņu pusaudžiem vai divdesmitie gadu un saka, ka viņi divu nedēļu laikā nav aizgājuši uz vannas istabu, bet viņi var izņemt izkārnījumu mīkstinātājus vai šķiedrvielu tabletes, vai nepieciešamības gadījumā varam atrast citu veidu ārstēšanu. Astoņas nedēļas, nenokļūstot vannas istabā, pēc tam mirst no tā, ir ļoti neparasta. " Bet, ja notiek izņēmums no izkārnījumiem, tas gandrīz nekad nav saistīts ar pieaugušajiem.

SAISTĪTĀS: Vai tava gaita ir emocionāli satraucoša?

"Tas bērniem ir pilnīgi izplatīts"saka Carin Cunningham, Ph.D., bērnu slimību psihologs Sietlas Bērnu slimnīcā, kurš viņas laikā nav pieredzējis aizcietējumus, kas specializējas gastroenteroloģijas problēmu risināšanā, bet var saprast mehānismu. "Tas parasti ir sāpju reakcija uz smagiem aizcietējumiem. Bērns baidās no izkārnījumiem, un tā vietā, lai atvērtu ārējās anālās sfinktera muskuļus, viņi to pārtrauks. Tas kļūst par ierasto.

"Dažreiz tualete kļūst saistīta arizkārnījumos, tāpēc ir tualetes fobija. Daudzi bērni, kuriem ir bažas par tualeti, vēl aizvien izaugīsies, bet dažos gadījumos apvalks kļūst izkliedēts un ķermenis vienkārši uzņem visu šo izkārnījumu. "Kad jūs pievienojat vieglu autismu, kas var palielināt cilvēka sāpju slieksni un padarīt kāds mazāk saistīts ar to, kas notiek viņa ķermeņa iekšienē, tas, iespējams, ir katastrofas recepte.

SAISTĪTĀS: Kā Putonai pieklājīgi strādāt, lidmašīnās un puika vietā


Labās ziņas ir, ka tas ir ļoti maz ticams, ka jūs būsietDariet pēc šāda veida aizcietējumiem pēc bērna vecuma sasniegšanas. "Tas ir visizplatītākais, ja bērni ir apmēram divarpus līdz piecus gadus veci," saka Cunningham. "Līdz 16 gadu vecumam mazāk nekā viens procents cilvēku to piedzīvo, jo pieaugušie zina, ka viņiem regulāri vajadzētu staigāt un saprast, ka kaut kas nav kārtībā." Kaut arī, ja izstumšanas ietīšanas gadījumu varbūtība samazinās, tikmēr, kamēr jūs vecumā, jums joprojām vajadzētu būt uzmanīgiem par regulāru aizcietējumu, īpaši, ja jūsu jaunais grafiks novirzās no jūsu normas. "Visi ir atšķirīgi," saka Malkins. "Daži cilvēki iet vienu reizi dienā, citi iet divas vai trīs reizes dienā, un daži cilvēki aiziet ik pēc trim vai četrām dienām. Ja jūsu parastās pārmaiņas notiek, tad ir pienācis laiks paskatīties ārstu." Viņi, iespējams, piedāvās šos vienkāršus labojumus aizcietējumiem vai sniegs vēl vienu ieteikumu, kas palīdzēs jums netraucēti notīrīt sistēmu.

Pievērs uzmanību: