/ / Vairāk melnās sievietes mirzina no krūts vēža nekā baltas sievietes

Vairāk melnās sievietes mirzina no krūts vēža nekā baltas sievietes

Lai gan pēdējo gadu desmitu laikā ir bijis pārsteidzošs progress krūts vēža pētījumos, jauns pētījums liecina, ka ne visi no tā gūst labumu. Sievietes ar melnu un baltu sieviešu smagu krūts vēža izraisītu nāvi ASV ir ievērojamas rasu atšķirības., saskaņā ar jaunu pētījumu, kas publicēts žurnālā Vēža epidemioloģija. Un vēl šokējošāk ir fakts, ka tasDaudzās pilsētās no 1990. līdz 2009. gadam plaisa ir kļuvusi vēl plašāka. Šie pārsteidzošie secinājumi rada jautājumu: kāpēc katru gadu melnās sievietes mirst no krūts vēža nekā baltas sievietes?

Biedējoši secinājumi
Šis jaunākais pētījums, ko veica Sinaja UrbanVeselības institūts un Avon fonds sievietēm tika aicināti pēc viņu diviem iepriekšējiem pētījumiem, kas atklāja šīs rasu atšķirības vairākās pilsētās visā valstī. Pēc šiem konstatējumiem ASV slimnīcas lūdza viņus aplūkot arī viņu pilsētu statistiku. Tātad pētnieki pētīja krūts vēža izraisītos nāves gadījumus 50 lielākajās ASV pilsētās četros laika punktos (1990-1994, 1995-1999, 2000-2004 un 2005-2009). No tām 50 vietām viņi varēja iegūt datus tikai no 41 pilsētas. Mērķis bija redzēt melnās un baltās atšķirības krūts vēža mirstībā (atšķirība starp to, cik daudz melnās sievietes nomira no krūts vēža un cik balto sieviešu nomira no krūts vēža) un kā šī atšķirība laika gaitā mainījās. Ideālā gadījumā mēs ceram redzēt, ka melnās sievietes un baltās sievietes, kas mirst no krūts vēža, ir samazinājušās ar tādu pašu ātrumu laika gaitā. Diemžēl tas nebija.

Lūk, ko viņi atrada: Kopš 1990.-1994. Gada vispārējā rasu atšķirība ASV bija 17 procenti. Tas nozīmē, ka tajā laikā melnās sievietes bija par 17 procentiem vairāk miruši nekā krūts vēzis nekā baltās sievietes. Šīs atšķirības dažādās pilsētās bija atšķirīgas, bet tikai dažām pilsētām tajā laikā bija liela atšķirība. Pārsteigts uz priekšu līdz 2005.-2009. Gadam un ASV atšķirības pieauga līdz 40 procentiem. Atkal dažās pilsētās bija daudz labāk nekā citi; Piemēram, Ņujorkā bija tikai 19 procentiem rasu atšķirības, bet Memfis bija 111 procentiem neatbilstību. Laikā no 2005. līdz 2009. gadam viņi saskatīja rasu atšķirības 39 no 41 pilsētām, un šī atšķirība laika gaitā pieauga 35 no šīm pilsētām. Būtībā biežās sievietes, kas mirst no krūts vēža, samazinājās, savukārt melnās sievietes, kuras mirst no krūts vēža, būtiski nemainījās.

VAIRĀK: Ko neviens neziņo par krūts vēzi

Race Gap iemesls
Šo secinājumu apjoms rāda, ka tas iratšķirību nevar vainot vienīgi par ģenētiku, saka pētījumu līdzautors Marks Hurlbergs, Avon krūts vēža krusta karas izpilddirektors. "Citi pētījumi ir parādījuši, ka melnās sievietes, visticamāk, saņem trīskāršojušos krūts vēzi un agresīvākas formas, piemēram, iekaisīgu krūts vēzi," saka Hurlberts. "Bet no gandrīz nav nevienlīdzības atšķirības 1990.gadā līdz nozīmīgam 2009.gadā

Pievērs uzmanību: