/ / Urīna analīze

Urīna analīze

Kāds ir tests?

Analīze urīnā ir ikdienas pārbaudeurīns šūnām, niecīgas struktūras, baktērijas un ķīmiskas vielas, kas norāda uz dažādām slimībām. Urīna kultūra mēģina izaudzēt lielu skaitu baktēriju no urīna parauga, lai diagnosticētu bakteriālu urīna infekciju.

Kā es varu sagatavoties pārbaudei?

Lai regulāri veiktu urīna analīzi, jums tiek lūgtsĪsi urinēt urīnā plastmasas traukā. Kad urīns tiek savākts par urīna kultūru, jums jānodrošina "tīrs nozvejas" paraugs - viens, kas nav piesārņots ar ādas šūnām un ādas baktērijām. Tādējādi ārsts var iegūt urīna paraugu no urīnpūšļa iekšpuses, kur parasti nedrīkst būt baktērijas. Turpretī dzimumlocekļa ādai vai maksts ir daudz baktēriju. Fakts (sievietes grūtāk nekā vīrietis) ir tieši iespiesties sterilā traukā, kamēr urīna plūsma vispirms pieskaras jūsu ādai vai bezmugurkaulniekiem.

Lai savāktu tīru nozvejas paraugu, jums tiek dota asterilu plastmasas trauku un lūdza noslaucīt apkārt urīnizvadkanāla zonu (ja iziet urīns) ar antiseptisku drānu. Sievietēm ir arī noderīgi, ja urinēt urīnā divas labia (ārējās sienas), izņemot urīnu, ar vienu roku, lai urīna plūsma nonāk tieši sterilā traukā. Tā kā pirmā urīna plūsma visticamāk lai to piesārņotu ar baktērijām no apmēram urīnizvades atveres, vispirms urinēt uz tualetes un pēc tam izmantot tase, lai savāktu urīna plūsmas "vidējo" daļu.

Kas notiek, veicot pārbaudi?

Regulāra urīna analīzei urīns tiek pārbaudītsgan ķīmiski, gan mikroskopiski. Ķīmiskajā pārbaudē tiek izmantota "mērogmaiņa", lai atklātu pH līmeni (skābumu) un urīna koncentrāciju, vienlaikus vienlaicīgi testējot vairākas ķīmiskas vielas. Dažas ķīmiskas vielas norāda, ka vispār var būt asinis un balto asinsķermenīšu daudzums, kas liecina par urīnizvades infekciju, nierakmeņiem vai citām problēmām. Nitrīts, ķimikālija, ko ražo lielākā daļa baktēriju, liecina par bakteriālu infekciju. Cukurs urīnā ir diabēta pazīmes (augsts cukura līmenis asinīs), bet ķīmiskās vielas, kas pazīstamas kā ketoni, var norādīt uz diabētisku komplikāciju. Proteīns urīnā var norādīt uz nieru slimību vai nieru darbības traucējumiem.

Mikroskopiskā izmeklēšana tiek veikta pēc urīnatiek iespiesta mēģenē centrifūgā. Tas koncentrē cietās daļiņas caurules apakšā, lai tos varētu vieglāk izpētīt. Mikroskopiskā izmeklēšana var parādīt sarkano asins šūnu, balto asins šūnu, baktēriju, kristālu, ādas šūnu, kas varētu būt piesārņojuši paraugu, un reti urīnā parazītu. Dažos gadījumos, kā izskatās šūnas, jūsu ārsts var uzzināt, vai urīns ievadījis urīnpūsli vai nieru.

Kādi ir riska faktori testā?

Nav.

Vai man ir jādara kaut kas īpašs pēc testa beigām?

Nē.

Cik ilgi tas ir pirms testa rezultāta ir zināms?

Jūsu ārsts varētu veikt urīna analīziviņa birojs un var sniegt rezultātus 10-15 minūšu laikā. Ja urīns tiek nosūtīts uz atsevišķu laboratoriju, rezultātu iegūšanai parasti ir nepieciešamas vairākas stundas, tādēļ jūs nedrīkstat dzirdēt no ārsta līdz nākamajai dienai. Urīna kultūra aizņem 24 līdz 72 stundas, tādēļ jūs varēsit dzirdēt rezultātus vairākas dienas.

Medicīniskais saturs tiek pārskatīts Hārvardas Medicīnas skolas fakultātē. Autortiesības no Harvardas universitātes. Visas tiesības aizsargātas. Izmanto ar StayWell atļauju.
Pievērs uzmanību: