/ / Vaginīts

Vaginīts

Pieaugušie (18+)
Kas tas ir?

Vaginīts ir maksts iekaisums. Sievietēm pirms menopauzes infekcija ir visizplatītākais cēlonis. Pēc menopauzes zemais estrogēna līmenis bieži noved pie maksts atrofijas (atrofiska vaginīta). Vaginīts var būt arī alerģiskas reakcijas rezultāts uz kairinošu ķīmisku vielu, tādu kā spermicīds, duša vai vannas ziepes.

Gandrīz visu infekciozo vaginītu izraisa viena no trim infekcijām:

  • Bakteriālais vaginosis ir izmaiņas veidabaktērijas, kas parasti dzīvo maksts, un tas ir visizplatītākais patoloģiskas maksts izdalīšanās vai nepatīkamas maksts smakas cēlonis. Baktēriju vaginosī normālas Lactobacillus baktērijas tiek aizstātas ar citām baktērijām, tai skaitā Prevotella, Mobiluncus, G. vaginalis un Mycoplasma hominis. Precīzs šo izmaiņu iemesls nav zināms. Grūtniecēm bakteriālas vaginosis var palielināt priekšlaicīgas dzemdības risku.
  • Candida maksts infekcijas, ko sauc arī par makstsrauga infekcijas parasti izraisa Candida albicans sēne. Dzīves laikā 75% no visām sievietēm, visticamāk, ir vismaz 1 Candida maksts infekcija, un līdz 45% ir 2 vai vairāk. Sievietes mēdz būt jutīgākas pret maksts rauga infekcijām, ja viņu ķermeņi ir pakļauti stresam, kas saistīts ar sliktu uzturu, miega vai slimības trūkumu vai grūtniecības iestāšanos, antibiotiku vai kontracepcijas tablešu lietošanu vai pārāk bieži lietošanu. Sievietēm ar cukura diabētu vai cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), visticamāk, ir recidivējošas rauga infekcijas.
  • Trichomonas vaginīts, ko sauc arītrichomoniasis ir seksuāli transmisīva slimība (STD), ko izraisa mikroskopiskais vienceltu organisms, ko sauc par Trichomonas vaginalis. Trihomons izraisa maksts, dzemdes kakla un urīnizvadkanāla iekaisumu sievietēm. Trichomonas infekcijas grūtniecēm var palielināt arī priekšlaicīgas membrānas plīsumu un priekšlaicīgas dzemdības.
Simptomi

Bakteriālais vaginosis

Pievērs uzmanību: