/ / Fallopijas caurules vēzis

Fallopijas vēža vēzis

Kas tas ir?

Cūku tubes savieno olnīcas undzemde Fallopijas cauruļu vēzis rodas, kad šūnas mēģenē izplešas ārpus kontroles un veido audzēju. Kad audzējs aug, tas nospiež uz caurules, stiepjas un rada sāpes. Laika gaitā vēzis var izplatīties visā iegurņa un vēdera daļā.

Šis vēzis ir ļoti reti. Visbiežāk vēzis izplatās uz olvadu (parasti no olnīcas, krūšu vai dzemdes), nevis jauna vēža gadījumā.

Zinātnieki nezina, vai vides vai dzīvesveida faktori palielina šī vēža risku. Daži pētnieki uzskata, ka dažas sievietes var mantot tendenci attīstīt šo slimību.

Ir labi pierādījumi tam, ka sievietes, kas manto amutacija BRCA1 vai BRCA2 gēnos ir lielāks risks saslimt ar olnīcu vēzi. Šīs gēna mutācijas (izmaiņas) ir saistītas arī ar krūts un olnīcu vēzi. Ja jums ir diagnosticēts šis vēzis, apsveriet iespēju pārbaudīt šos mutācijas.

Simptomi

Simptomi varpāņu vēža var ietvert

  • patoloģiska maksts asiņošana, īpaši pēc menopauzes
  • sāpes vēderā vai spiediena sajūta vēderā
  • novirzes no maksts (balts, dzidrs vai sārts)
  • vēdera vai iegurņa masa.

Ņemot šos simptomus, tas nenozīmē, ka jums ir nabassaites vēzis. Šos simptomus var izraisīt citas problēmas.

Diagnoze

Tā kā olvadu vēzis ir tik reti, jūsuārsts var aizdomas par citu ginekoloģisku problēmu. Viņš vai viņa var novērtēt savu risku ginekoloģiskām infekcijām, olnīcu audzējiem vai endometrija vēzi. (Endometrija vēzis ietekmē endometriju, dzemdes oderējumu.) Šiem stāvokļiem ir simptomi, kas līdzinās olvadu vēzis

Pievērs uzmanību: